Kibice stracili nadzieję już po pierwszej połowie. Nie spieszyli się po wyjściu z... łazienek

Mistrzostwa świata 2018 r. W meczu Polska-Kolumbia drużyna Adama Nawałki zawiodła. Kibice wyczuli to już po pierwszym golu dla reprezentacji z Ameryki Północnej.

Przed telewizorami na mecz Polski z Kolumbią zasiadło niemal 20 mln widzów, ale mecz o wszystko okazał się ogromną porażką polskiej reprezentacji. Już po pierwszej połowie piłkarze przegrywali 0:1, a ostateczny bilans był jeszcze gorszy - Kolumbijczycy strzelili Polakom jeszcze dwa gole.

Zużycie wody w Warszawie

O tym, że drużyna Adama Nawałki nie odbije się od dna kibice wiedzieli już po pierwszej połowie. Widać to na wykresach zużycia wody udostępnionych przez stołeczne wodociągi. Zwykle w czasie meczu zużycie spada do minimum i drastycznie wzrasta w trakcie przerwy i tuż po zakończeniu gry. W tym przypadku - jak podają wodociągi - nadzieja została stracona już po pierwszej połowie i kibice nie spieszyli się przed telewizory.

Zużycie wody w Gdańsku

O dane na temat zużycia wody poprosiliśmy też m.in. gdańską spółkę Saur Neptun Gdańsk. Wykres opisała dla nas rzeczniczka prasowa spółki Magdalena Rusakiewicz.

Przed meczem Polska Kolumbia zużycie wody w Gdańsku kształtowało się na poziomie 4050-4250 m sześciennych/h. Po rozpoczęciu meczu zużycie wody wyraźnie spadło osiągając najniższy poziom w 32 minucie meczu – tj. 3150 m sześciennych na godzinę. Co ciekawe zużycie wody wzrosło nie tylko w przerwie meczowej, co jest zjawiskiem bardzo naturalnym, ale już po stracie 1 bramki przez naszą reprezentację, czyli w ok. 40 minucie meczu, osiągając pułap 3500 m sześciennych/h. W 15 minutowej przerwie meczowej zużycie wody w Gdańsku osiągnęło pułap 5000 m sześciennych/h i było wyższe niż w przerwie meczowej meczu z Senegalem, gdzie mówiliśmy o poziomie ok. 4750 m sześciennych/h. Może być to związane z wieczornymi kąpielami, na które gdańszczanie zdecydowali się właśnie w tym czasie. Kolejny wzrost zużycia obserwujemy po utracie drugiego gola, który padł o godz. 21.28, a następnie spadek do ok. 2300 m sześciennych/h który utrzymał się już do końca meczu.

Zużycie wodyZużycie wody Saur Neptun Gdańsk

Szczegółowe informacje na temat zużycia wody w kilku miastach Polski, wraz z komentarzem eksperta podawaliśmy po meczu Polska-Senegal. 

Mundial 2018. Mecz Polska-Japonia

W grupie H oprócz reprezentacji Polski i Kolumbii są jeszcze  Japonia i Senegal. Mecz z Japonią zaplanowany jest na czwartek 28 czerwca. Rozpocznie się o godzinie 16.

STUDIO MUNDIAL SPORT.PL. Polska - Kolumbia 0:3. Koniec marzeń Polaków. "Nie pasujemy do światowej elity"

Więcej o: