Pogoda na początku wakacji: zimno i deszczowo. Cieplej od środy, w weekend gorąco

Pogoda nas nie rozpieszcza, zima w górach, deszczowa wiosna na nizinach. Nie tak miał wyglądać początek wakacji. Ale jest dobra wiadomość. Za kilka dni znów zrobi się ciepło, a początek lipca przywita nas upalnym latem.

Pogoda w niedzielę nie należy do udanych. Jest zimno i pada, a to początek wakacji. Za to z deszczu na pewno cieszą się rolnicy. Turyści, którzy na weekendowy wypad wybrali się w góry, np. Tatry nie mają pewnie powodów do zadowolenia.

Jednak jak prognozują synoptycy, pogoda się poprawi, choć zmiany będą odczuwalne dopiero od polowy tygodnia.

Poniedziałek zapowiada się bez większych zmian. Nadal będzie padać, a temperatura w południe wyniesie od 12 stopni na Mazurach do 19 stopni na zachodzie. We wtorek cieplej, ale nadal z opadami - od 15 stopni na pogórzu do 21 w Zachodniopomorskiem. Cieplej i to zdecydowanie będzie od środy. Wtedy w centrum i na wschodzie Polski ma być 22 stopnie, a najcieplej, bo 23-24 stopnie zobaczymy tam, gdzie zwykle mamy najniższą temperaturę, czyli w Suwałkach i w Białymstoku.

Pogoda w czwartek to już lato w pełni. Ciepło będzie w prawie całej Polsce, w centrum i na zachodzie w południe będzie 25 stopni i dużo słońca.

Według TVN Meteo, naprawdę dobrej pogody możemy spodziewać się na samym początku lipca. Wtedy w południowej i zachodniej Polsce temperatura osiągnie 30 stopni. Ciepło, ale nie upalnie ma być też w kolejnych dniach z temperaturą rzędu 27-28 stopni.

Więcej o:
Komentarze (2)
Pogoda: zimno i deszczowo. Ale od połowy tygodnia coraz cieplej
Zaloguj się
  • mona_3

    Oceniono 1 raz 1

    Może pan dziennikarz zastanowi się nad tym, co pisze... Obecne deszcze są błogosławieństwem dla wysuszonych upałem terenów całego kraju, co przekłada się na zbiory

  • kronopnica

    Oceniono 1 raz 1

    Susza katastrofalna. Męczące upały to jest to co się podoba widzę niektórym. Wkurzają mnie takie prognozy. Dla mnie to co teraz jest normalną i super pogodą... Naprawdę nie każdy ma wakacje przez 2 miesiące i klimę w mieszkaniu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX