"Nie umiem zrozumieć, że Polacy kibicują Niemcom". Prawicowy dziennikarz oberwał "Potopem"

Czy Polak może kibicować Niemcom? A co, jeśli w meczu na mundialu ścierają się oni ze Szwedami? Pytania wydają się zabawne, ale wpis prawicowego dziennikarza sprawił, że są "jak najbardziej na miejscu". A kwestia: "Nie oceniam. Stwierdzam..." przez kilka dni jeszcze może być widywana w sieci.

Są takie momenty, gdy nie wiadomo, czy ktoś żartuje, czy też celowo robi coś, by w zasadzie wrzucić granat do swojego wychodka. Tak też jest w przypadku wpisu dziennikarza wPolityce.pl Wojciecha Biedronia. Jeszcze w trakcie spotkania Niemcy - Szwecja na mundialu w Rosji zamieścił bowiem taki wpis na Twitterze:

Centrum Warszawy. Syci i zadowoleni Polacy, z zaciśniętymi pięściami, kibicują Niemcom. W Warszawie, gdzie kilka metrów dalej Niemcy mordowali rannych powstańców. Ja wiem, że to inne czasy, że turniej, piłka i emocje. Tego jednak zrozumieć nie mogę. Nie oceniam. Stwierdzam...

Z jednej strony - może być to traktowane w formie żartu, by sprawdzić, jak ktokolwiek na to zareaguje. Warto odnotować, że sam wpis "polubiło" na Twitterze ponad 500 osób, 115 podało dalej. Ktoś więc zgadza się z takim postawieniem sprawy.

Kpiny z wpisu o kibicowaniu Niemcom

Z kolei niektórzy, także z prawej strony, jak np. dziennikarz "Do Rzeczy" i WP Marcin Makowski postanowili odrobinę odwrócić narrację Biedronia. Co z tego wyszło?

Wojtku, a jak ci syci i zadowoleni Polacy mogą kibicować Szwecji? Tak szybko wybaczyli potop? Nie oceniam, pytam ;)

- napisał Makowski.

Podobnie zresztą do sprawy odniósł się Wojciech Mucha z "Gazety Polskiej":

Krok dalej poszedł jeden z internautów, który całkowicie zmienił narrację wpisu dziennikarza, a w miejsce Niemców wstawił Szwedów. I oberwał rykoszetem, w dodatku sporym, niczym szwedzka kolubryna w "Potopie" Sienkiewicza.

Centrum jakiegokolwiek miasta w Polsce... Biedni i sfrustrowani Polacy z zaciśniętymi pięściami kibicują Szwedom... W tej Polsce, która straciła od 30-40 proc swoich obywateli w czasie Potopu..i niemalże cały majątek (straty większe niż za Niemca).. Ja wiem... Nie oceniam... Stwierdzam

- wskazał.

Więcej o:
Komentarze (281)
Mundial 2018. Czy Polacy powinni kibicować Niemcom?
Zaloguj się
 • Zbigniew Porebski

  Oceniono 99 razy 91

  Urodziłem się w Polsce, mieszkam od 49 lat w Niemczech i wczoraj kibicowałem Niemcom, dzisiaj kibicuję Polakom. Na tym polega respekt i szacunek. Tego wielu Polakom brakuje. Przykro.

 • konigin

  Oceniono 87 razy 77

  Jak inteligencji i osiagniec brak zostaje tylko brandzlowanie sie historia, martyrologia, mesjanizmem i wymuszaniem #respectus#.

 • tom_aszek

  Oceniono 71 razy 67

  To może eskalujmy:

  "W warszawskich szkołach uczniowie uczą się niemieckiego! W Warszawie, gdzie kilka metrów dalej Niemcy mordowali rannych powstańców. Nie oceniam, stwierdzam..."
  Albo:
  "Do Warszawy przyjeżdżają niemieccy turyści i nocują tu w hotelach i odwiedzają muzea! W Warszawie, gdzie kilka metrów dalej Niemcy mordowali rannych powstańców. Nie oceniam, stwierdzam..."
  Albo:
  "Polscy politycy jeżdżą mercedesami i audi niemieckiej produkcji!!! I to po Warszawie, gdzie kilka metrów dalej Niemcy mordowali rannych powstańców. Nie oceniam, stwierdzam..."

 • 600ps

  Oceniono 57 razy 53

  Gdzie rodza sie w polsce tacy idioci jak Wojciech Biedron. Ja wiem..Nie oceniam..Stwierdzam.

 • basiak63

  Oceniono 49 razy 43

  Panie Wojciechu Biedroń, w jakiej dziurze żeś się Pan wychował,że takie brednie wypisujesz? Dorosły człowiek a zachowuje się, jak gó...arz, któremu zrobili pranie mózgu.

 • jhbsk

  Oceniono 51 razy 41

  Tak to jest, gdy komuś prawactwo zaciemnia myślenie.

 • atyczarownico

  Oceniono 40 razy 38

  "Prawicowy dziennikarz" - oznaczenie niedouczonego głupka, bezrozumnego propagandzisty, człowieka nie mającego nic wspólnego z dziennikarstwem, fanatyka nie umiejącego myśleć logicznie itd.
  Jak prawicowy "dziennikarz" może kibicować Szwedom, przecież oni do bozi , najjaśniejszej panienki zawsze dziewicy, z armat strzelali.

 • Mr. X

  Oceniono 43 razy 37

  Ręce opadają.
  Jak można po tylu latach po wojnie mieszać politykę historyczną ze sportem?
  Jaki problem aby doceniać i chwalić przeciwnika za ładną i dobrą gre?
  Historia historią, a sport sportem.
  Co innego historia sportu.
  Jak widać co po niektórym palma wali do wiwatu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX