Wypadek na S3. 70-latek pędził pod prąd, wbił się w auto lokalnego biznesmena. Obaj nie żyją

Nie żyje 70-letni mężczyzna, który mercedesem wjechał pod prąd na S3 i zderzył się czołowo z kierującym lexusem. W szpitalu zmarł później także kierowca lexusa. Jak pisze "Gazeta Lubuska", to lokalny przedsiębiorca.

Do tragicznego w skutkach wypadku na S3 doszło w sobotę na odcinku między Świebodzinem a Sulechowem w Lubuskiem. Kierujący lexusem chciał wyprzedzić samochód ciężarowy. Wtedy z ogromną siłą uderzył w niego jadący pod prąd kierujący mercedesem.

Dwie ofiary wypadku na S3

- W wyniku tego zdarzenia kierujący mercedesem poniósł śmierć na miejscu. Kierujący lexusem został zabrany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Zielonej Górze - mówił w TVN24 sierżant sztabowy Marcin Ruciński z policji w Świebodzinie.

W niedzielę "Gazeta Lubuska" podała, że nie żyje też kierowcy lexusa. 53-latek zmarł w szpitalu. To właściciel dużej hurtowni elektrotechnicznej Gaja Elektro i Proton, który wspierał też lokalny sport - opisała "Lubuska". Kondolencje na Facebooku już złożył klub Stelmet Enea BC Zielona Góra.

"Wieloletni Partner klubu odszedł od nas w nocy z soboty na niedzielę w wieku 53 lat.
Pan Jarosław podróżował drogą ekspresową S3 do Zielonej Góry kiedy z jego Lexusem zderzył się jadący pod prąd Mercedes, prowadzony przez 70-letniego kierowcę.
Cały zespół Stelmetu Enei BC Zielona Góra łączy się w bólu z Rodziną i składa najszczersze kondolencje" - napisano.

Niestety to kolejny przypadek na tym odcinku trasy S3, kiedy kierowca wjeżdża pod prąd i doprowadza do czołowego zderzenia.

Więcej o:
Komentarze (328)
Lubuskie. Tragiczny wypadek na S3. Wjechał pod prąd, nie żyją dwie osoby
Zaloguj się
 • Doniec83

  Oceniono 102 razy 92

  Jeżeli jest to KOLEJNY przypadek nieprawidłowego wjazdu na tym samym odcinku to może czas się przyjrzeć jak jest ten wjazd oznakowany?

 • Artur Zurkowski

  Oceniono 69 razy 57

  Nie hejtujcie. Droga jest w remoncie w okolicach Zielonej Góry. Jest fatalnie oznakowana i bardzo łatwo o wjazd pod prąd, trzeba bardzo uważać i być skoncentrowanym. To nie pierwszy przypadek w tej okolicy.

 • izbkp

  Oceniono 53 razy 45

  Skoro to „kolejny przypadek na tym odcinku trasy S3” to może ktoś źle zaprojektował wjazdy?

 • iremus

  Oceniono 49 razy 39

  Czy liczba osób, które wjechały pod prąd na autostradę czy drogę ekspresową nikogo jeszcze nie zaniepokoiła? Pewnie musi zginąć 10 razy więcej osób zanim ktoś zastanowi się czy jest to przypadek czy poye...... oznakowanie polskich dróg. Do ilu podobnych wypadków dochodzi w innych państwach europejskich? Może najwyższa pora aby znakowaniem dróg zajmowali się profesjonaliści a nie "szwagry z łapanki" którym się należy posada w administracji państwowej.
  Wiem co piszę, gdyż sam jeżdżę i widzę jak jest w realu i przeklinam patafianów, którzy pracują w firmach, gdzie nie powinni dostać zatrudnienia nawet w charakterze dozorców....

 • stefan99999

  Oceniono 43 razy 31

  Wniosek jest taki: SŁABE OZNAKOWANIE!

  Skoro ktoś wjechał "pod prąd" to nie ma innego wyjaśnienia. Zobaczcie jak się oznakowuje wjazdy na autostrady i drogi szybkiego ruchu w Austrii. Chyba najlepszy przykład. Trzeba być całkiem ślepym, żeby wjechać pod prąd.

 • aa1000

  Oceniono 27 razy 21

  GDDKiA ma do kitu zespół od oznakowywania dróg.
  Z reguły organizacje ruchu projektuje tubylec i opiniuje lokalna policja, którzy to znają na pamięć sekwencję zjazdów.

 • Marco B.

  Oceniono 45 razy 21

  Do tej pory nie mogę pojąć jak można wjechać na ekspresowke, czy autostradę pod prąd. I jeszcze jechać dalej jak gdyby nigdy nic. Przecież za to z automatu powinno być odebrane prawo jazdy dożywotnio. Jeśli kierowca nie ogarnia gdzie jedzie, to jest potencjalnym zabójcą. I tak to powinno być traktowane.

 • rozsadek5

  Oceniono 22 razy 14

  Coś nie tak z oznakowaniem zwłaszcza kiedy trwają roboty drogowe i jest zmiana organizacji ruchu.

 • schneckenkorn

  Oceniono 15 razy 13

  Jak w wypadku ze skutkiem śmiertelnym bierze udział starszy człowiek (choć 70 lat to nie staruszek), to wielu komentatorów żąda corocznych badań dla starszych kierowców. Jednak nie ma takich żądań wobec 18-25-latków. którzy powodują pięć razy więcej wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Coś tu nie halo....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX