Dzień Ojca 2018. Kancelaria prezydenta przypomina o "6 ojcach niepodległości"

Choć Dzień Ojca jest obchodzony w Polsce już od ponad 50. lat, święto to wciąż nie jest tak popularne jak przypadający w maju Dzień Matki. W obchody Dnia Ojca 2018 włączyła się kancelaria prezydenta.

Dzień Ojca, obchodzony w Polsce od 1965 roku, honoruje i zarazem podkreśla rolę ojca w wychowaniu dziecka. Życzenia z okazji Dnia Ojca 2018 złożyła Kancelaria Prezydenta Andrzeja Dudy

"Wszystkim Ojcom, zarówno tych małych, jak i dorosłych już dzieci, życzymy bliskich więzi opartych na miłości i szacunku oraz wielu sił w pokonywaniu codziennych trudności wspólnie z najbliższymi"  - napisała na Twitterze kancelaria. W związku z 100. rocznicą odzyskania niepodległości przypomniała też "6 ojców niepodległości". 

Pod wpisem o Dniu Ojca zamieszczono zdjęcia Ignacego Daszyńskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Józefa Piłsudskiego, Wojciecha Korfantego i Wincentego Witosa.

Dzień Ojca - życzenia od polityków

Dzień Ojca obchodzą też politycy. "Drodzy Tatowie, życzę Wam pięknej przyjaźni z Waszymi dziećmi, radości i satysfakcji z bycia ojcem oraz... udanego mundialu" - napisał na Twitterze marszałek Sejmu, Marek Kuchciński.

Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, też postanowił podzielić się swoim szczęściem. "Dziś Dzień Ojca. Dostałem już wspaniały prezent. A dla wszystkich Ojców najserdeczniejsze życzenia. Dużo cierpliwości, siły i miłości do Waszych dzieci" - napisał. Na zdjęciu pokazał laurkę od syna Radka.

Google Doodle na Dzień Ojca

Na Dzień Ojca specjalny obrazek, tzw. doodle, przygotowało Google. Można go zobaczyć w polskiej wersji popularnej przeglądarki. Kolorowe odciski rąk układają się w obrazek przywodzący na myśl stadko dinozaurów.

Google Doodle na Dzień Ojca 2018Google Doodle na Dzień Ojca 2018 Google.pl

Dzień Ojca w Polsce. Prawa ojców

Ojcowie w Polsce mogą korzystać z uprawnień, jakimi są urlopy tacierzyńskie i ojcowskie. Można wykorzystać oba i w ten sposób nawiązać głębszą więź z dzieckiem, co - zdaniem psychologów - zaprocentuje we wzajemnych relacjach w przyszłości.

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że chce konstytucyjne wzmocnić ojcostwo. "Czy jest pan/pani za wzmocnieniem w konstytucji pozycji rodziny, z uwzględnieniem ochrony obok macierzyństwa, także ojcostwa?" - to jedno z pytań referendum konstytucyjnego, jakie planuje głowa państwa.

Dzieci odebrane rodzicom płaczą i krzyczą. Amerykański strażnik kpi: Ale tu mamy orkiestrę

Więcej o: