Nowa Sól. Martwy noworodek wyłowiony z Odry. Policja prosi o pomoc

Prokuratura Rejonowa w Nowej Soli apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości noworodka, którego ciało wyłowiono z Odry w poniedziałek. Dziecko wraz z pępowiną i łożyskiem było owinięte w ręcznik i reklamówkę.

W poniedziałek 18 czerwca około godziny 19 wędkarz z Nowej Soli zauważył dryfującą 15 metrów od brzegu paczkę. Okazało się, że jest w niej ciało noworodka. Chłopiec urodził się w 7 miesiącu ciąży.

Nowa Sól: prokuratura szuka matki noworodka wyłowionego z Odry

Zwłoki dziecka wraz pępowiną i łożyskiem były owinięte w ręcznik i reklamówkę, następnie zostały włożone do zasuwanej na zamek torby marki Carmela, stanowiącej najprawdopodobniej element wyposażenia wózka dziecięcego oraz elementy zaczepów z wózka marki Limak

- czytamy w komunikacie Prokuratury Rejonowej w Nowej Soli, opublikowanym na stronie lubuskiej policji.

W torbie znajdowała się też damska bawełniana koszulka nocna w rozmiarze S marki Dehai, podkoszulek z napisem Follow Flippi z rysunkiem słonia, a także majtki, podpaski oraz zabrudzona na kolor brunatny tetrowa pielucha.

Policja i prokuratura próbują ustalić tożsamość matki dziecka, a także to, jak długo i skąd płynęły zwłoki chłopca. Wedle wstępnych ustaleń, mogło to być od kilku do kilkunastu dni.

Policja opublikowała zdjęcia znalezionych przedmiotów w nadziei, że ktoś je rozpozna. Osoby, które mają jakąkolwiek wiedzę na temat noworodka lub jego matki, proszone są o kontakt z Komendą Wojewódzką Policji w Gorzowie Wielkopolskim lub też z najbliższą jednostką policji pod nr tel. 112.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o:
Komentarze (113)
Nowa Sól: noworodek wyłowiony z Odry. Szukają matki
Zaloguj się
 • musklucki

  Oceniono 55 razy 45

  Wszystko dobre, co się dobrze kończy.
  Na szczęście nie użyto pigułki dzień po, ani nie doszło do aborcji.
  Chwalmy pana
  Prezesa.

 • faktami_w_morde

  Oceniono 35 razy 33

  Witamy w pie...nym państwie dyktatury kościoła i PiSdu. Jakby mogla bez problemu kupić tabletkę "po" albo bezpiecznie usunąć nie pływałoby w rzece. Biedna kobieta. Pójdzie do pierdla, a jakiś sku...syn który spłodził będzie bezkarny. Niesprawiedliwe ku.... Ojciec też do ciupy- żądam tego.

 • czechy11

  Oceniono 31 razy 27

  Prawactwo, PiS, Ordo Iuris, Godek dążą dobrego aby takich wiadomości było kkadxuesiąt dziennie. Tacy z nich moralni ludzie.

 • czechy11

  Oceniono 22 razy 18

  Ki001 prawacki kundel tu ujadający uwielbia makijaż za 49 tysięcy dla prawckich oszustów za to nie przeszkadza mu oferta najtańszych czytaj nadziewanych pamperdow zamiast godnego życia dla niepełnosprawnych. Zawsze możesz kundelku założyć tr papersy na swój łeb.

 • abdank2736

  Oceniono 17 razy 15

  Aborcja po polsku?

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 17 razy 15

  Za 90 milionów powstanie muzeum papieża w mieście w którym nie
  spędził dzieciństwa, studiów...Dla niego obcym mieście..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX