Brudziński o odwołaniu szefów lubuskiej policji: Byli pijani, rano nie stawili się do pracy

Joachim Brudziński, szef MSWiA, odniósł się do sprawy śmierci policjanta w Świnoujściu. Jak poinformował, jego przełożeni po wypadku byli pod wpływem alkoholu, a rano nie stawili się do pracy.

W Świnoujściu w nocy z 20 na 21 czerwca z okna w ośrodku "Rybitwa" wypadł 47-letni funkcjonariusz policji. Asp. sztabowy Adam Pawlak zginął, a w związku ze sprawą jego śmierci doszło do zwolnień w lubuskiej policji. Odwołano komendanta wojewódzkiego i jego zastępcę, możliwe są też dymisje kolejnych oficerów.

Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński odniósł się do słów posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka z Radiowej Trójki, który zasugerował, że obwinianie przełożonych policjanta za wypadek to przesada. Minister poinformował, dlaczego zdecydował się na odwołanie funkcjonariuszy, rzucając też nowe spojrzenie na zajście ze Świnoujścia.

Śmierć policjanta w Świnoujściu. Brudziński: Funkcjonariusze byli rano pijani

Informuję, że ci funkcjonariusze w nocy po wypadku śmiertelnym swojego kolegi byli pod wpływem alkoholu, a rano nie stawili się do pracy

- napisał na Twitterze Joachim Brudziński.

Jak dodał w kolejnym wpisie szef MSWiA, jego obowiązkiem na tym stanowisku jest "stawać za funkcjonariuszami", gdy wymaga tego dobro Policji.

Ale kiedy komendant wojewódzki nie panuje nad swoimi podwładnymi, wtedy niestety może być tylko jedna decyzja: dymisja

- skwitował Joachim Brudziński.

Szefowi MSWiA odpowiedział wywołany do tablicy poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak. Jak stwierdził, by zostać komendantem policji trzeba "kilkudziesięciu lat wzorowej służby"

Zakrapiana kolacja po pracy nie może być powodem do wyrzucenia ze służby. Stracili kolegę i mogą być w traumie. Chyba że to nie był wypadek, wtedy to co innego

- napisał poseł.

TVN ujawnił wstrząsające nagranie z policyjnego paralizatora. O torturach w policji ostrzegał RPO

Więcej o:
Komentarze (198)
Śmierć policjanta w Świnoujściu. Joachim Brudziński o pijanych szefach
Zaloguj się
 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 68 razy 52

  Złodziej zwalnia policjantów :D Do czego to doszło w tym pięknym kraju.

 • zd46

  Oceniono 51 razy 39

  Igor Stachowiak sam się udusił, policjant usiłował latać tylko odpadły mu skrzydła anielskie made in Zieliński. Bzdury opowiadacie!! Tolerujecie ochlaje, nie tak dawno jeden z komendantów leżał sobie i to bez butów, na miejskim deptaku we Wrocławiu, morale się pogarsza. Nie panujecie nad policją, a tam zatrudnieni ludzie są w ciągłym stresie, ciągle władza nakazuje im łamać prawo i występować przeciwko Rodakom, bez powodów. Zieliński, tyle się uzbierało, że powinni cię WYRZUCIĆ ze stanowiska na "zbity pysk" i nie powinni ci pozwolić na złożenie dymisji, to samo z komendantem Szymczakiem. Wtedy wyjdą kwiatki, łącznie z jazdą po pijanemu za kierownicą. Zieliński wracaj do korzeni, nie przynoś rodzinie wstydu i nie ośmieszaj Polski ani Policji.

 • alfred_hugecock

  Oceniono 29 razy 25

  Tylko w Polsce złodziej może zostać szefem MSWiA i mieć pod sobą całą policję.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 27 razy 23

  Jak to było na balandze pisobolszewików w Sejmie? " Gosiu najlepszym przyjacielem jest! Gosiu najlepszym przyjacielem jest! Gosiu............ itd" darły się zapijaczone pisobolszewickie mordy, aż było słychać przy "Czytelniku".

 • siwywaldi

  Oceniono 31 razy 21

  W normalnym kraju po ministrze już by nawet smrodu nie było, ale Jojo nie tylko ocali dupę ale i dostanie nagrodę z puli "dla tych, którym się należało".

  A ciemny lud i to kupi

 • niebozaoknem

  Oceniono 21 razy 19

  Ryba psuje się od głowy. Czego wymagać od policjantów, którymi zarządza bandyta.

 • czechy11

  Oceniono 24 razy 18

  PiSiorsjie kadry jak nie tłuką kobiet i żon to rypią na bokach kochanki krzycząc o moralnoscinewentualnie są alkoholikami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX