Będzin. Zderzenie dwóch autobusów. Wśród poszkodowanych kilkuletnia dziewczynka

Będzin. Przy ul. Wolności doszło do zderzenia dwóch autobusów. Poszkodowanych jest około 20 osób, w tym kobieta w ciąży i ośmioletnia dziewczynka, która została transportowana do szpitala helikopterem LPR.

Do wypadku doszło w piatek rano. Policja otrzymała zgłoszenie o godz. 9.26. Na miejsce zdarzenia przyjechali policjanci, strażacy oraz ratownicy medyczni. Okazało się, że w wypadku wzięły udział dwa autobusy, które w sumie przewoziły około 40 pasażerów, z czego poszkodowanych było około 20. Do szpitala trafiło 12 osób. Reszta odmówiła przyjęcia pomocy. Na szczęście nie odnotowano żadnych poważniejszych obrażeń.

Wypadek w wesołym miasteczku >>>

Jak doszło do wypadku?

Zderzenie autobusów miało miejsce w zatoczce autobusowej. Kierowca autobusu linii 125 wjechał w zaparkowany autobus linii 721. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca wypadku został zabrany do szpitala. Przyznaje, że nie pamięta ostatnich sekund przed zdarzeniem. Mężczyzna ma przejść badania na oddziale kardiologii. Do wypadku doszło na drodze przelotowej, która łączy centrum miasta z trasą nr 86. Na razie droga jest zablokowana.

Więcej o: