Patryk Jaki będzie uczył studentów na Uniwersytecie Opolskim

Patryk Jaki planuje zostać doktorem politologii. Wniosek o otwarcie przewodu doktorskiego poparła rada na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Opolskiego. Jako doktorant wiceminister będzie też prowadził zajęcia ze studentami.

Patryk Jaki będzie robił doktorat. Choć wcześniej mówiło się o prawie, wiceminister i kandydat PiS zdecydował się na politologię. Praca Patryka Jakiego ma dotyczyć więziennictwa, tytuł to "Polski system penitencjarny jako element polityki państwa".

"Nowa Trybuna Opolska" podaje, że w czwartek Rada Instytutu Politologii na WNS Uniwersytetu Opolskiego "po ożywionej dyskusji merytorycznej" poparła wniosek wiceministra o otwarcie przewodu doktorskiego. Konieczne było wprowadzenie "korekt i uzupełnień". 

Rada zatwierdziła też prowadzenie zajęć dla studentów Uniwersytetu Opolskiego. Wiceminister ma uczyć przedmiotu "Bezpieczeństwo państwa". 

Patryk Jaki publikuje w piśmie instytucji podległej ministerstwu 

By otworzyć przewód doktorski wymagane jest wcześniejsza publikacja w piśmie naukowym. Jak informuje oko.press, Patryk Jaki opublikował tekst w "Przeglądzie Więziennictwa Polskiego", który wydaje Centralny Zarząd Służby Więziennej - instytucja podlegająca Ministerstwu Sprawiedliwości. 

Jaki kieruje Komisją Weryfikacyjną, a poza tym odpowiada w Ministerstwie Sprawiedliwości za więziennictwo. 

- Pan minister w prywatnym czasie zajmuję się dalej pracą naukową z pogranicza prawa i nauk o bezpieczeństwie. Jest przewodniczącym Polskiej Rady Penitencjarnej, zespołu ds. opracowania zmian w Kodeksie Karnym Wykonawczym oraz przewodniczącym Rady Głównej ds. Społecznej Readaptacji Skazanych - komentował w rozmowie z Gazeta.pl Oliwier Kubicki, rzecznik prasowy Komisji Weryfikacyjnej. Dodał, że swoje doświadczenie w więziennictwie Patryk Jaki chce rozwijać w pracy naukowej. 

Więcej o: