Wyciek chemikaliów w Gostyninie. Rozszczelniły się pojemniki na nielegalnym składowisku

W Gostyninie doszło do wycieku chemikaliów na nielegalnym składowisku odpadów. Potrzebna była ewakuacja mieszkańców, ale jak zapewniają służby, sytuacja jest pod kontrolą.

Przy ulicy Ziejkowej w Gostyninie (woj. mazowieckie) do gruntu wyciekła nieznana substancja chemiczna. Stało się to na nielegalnym składowisku odpadów chemicznych, a jak donosi "Radio Dla Ciebie", doszło do tego na skutek rozszczelnienia się pojemników. Na miejsce wezwano straż pożarną, a relację z początków akcji (później teren zabezpieczono) zamieścił lokalny portal-gostynin.pl.

Gostynin. Do wycieku wezwano grupę ratownictwa chemicznego

Na miejsce wezwano straż pożarną z Gostynina oraz płocką sekcję ratownictwa chemicznego. W związku z podejrzeniem zagrożenia zdecydowano o ewakuacji 21 osób, natomiast jak zapewniają służby, sytuacja została już opanowana.

Pojawiały się też wątpliwości, czy substancja chemiczna przechowywana w pojemnikach nie przedostała się do ujęcia wody dla Gostynina, które znajduje się w okolicy ul. Ziejkowej. Strażacy wykluczyli taką możliwość i zapewniają, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców.

Więcej o:
Komentarze (24)
Gostynin. Wyciek chemikaliów na nielegalnym składowisku odpadów
Zaloguj się
 • komuno

  Oceniono 13 razy 13

  Czy ja mieszkam w jakiejś Ghanie, czy w państwie cywilizowanym do diabła?!

 • cozano

  Oceniono 8 razy 6

  Znowu głęboki profesjonalzm służb państwowych. Trucizna od tak leży sobie na polach, czasami jakiś pożar śmieci, ale wszystko, a jakże, pod kontrolą.

 • wiesscar

  Oceniono 12 razy 4

  Dlaczego władze Polski nie dopilnowały żeby państwa obce nie robiły z naszego kraju wysypiska niebezpiecznych śmieci?

 • stani p.

  Oceniono 3 razy 3

  Mafia PiS-u robi swój biznes na skalę światową, śmiecie, plastyki, chemikalia, a może niedługo odpady atomowe, wszystko do Polski a później hob do lasu, rzek, podziemie czy na hałdy plastykowe, i podpalać.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 9 razy 3

  To są kuźwa jakieś jaja! Niech rząd w końcu coś z tym zrobi! Takie numery pokroju nielegalnego składowania ch*j wie czego i jak bardzo toksycznego powinny być traktowane, jako najzwyklejszy w świecie terroryzm i karane dwucyfrowym wyrokiem i konfiskatą całego majątku! Ziobro rusz się i zrób coś!

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 4 razy 2

  Strażacy wykluczyli taką możliwość...Dobrowolna Ochotnicza Straż Pożarna jest odpowiedzialna za czystość wody pitnej? I za wywóz śmieci?

 • borsuk07

  Oceniono 6 razy 2

  od kiedy to dzikie skladowisko istnieje. I znowu nikt z mieszkańców nie widział nie słyszał służby też się bawią i co dalej z odpowiedzialnością lokalną, samorządową ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX