Jak ma na imię prezes Telewizji Polskiej? W TVP Info pomylono braci Kurskich

Pierwszy dzień lata udzielił się chyba jednemu z pracowników TVP Info. Przez dłuższy czas prezesa Telewizji Polskiej przedstawiał jako Jarosława, a nie Jacka, Kurskiego.

Do zabawnej wpadki doszło na koncie TVP Info na Twitterze. Prowadzona była tam relacja z wystąpienia prezesa Telewizji Publicznej Jacka Kurskiego, który opowiadał m.in. o zakończonej kontroli CBA w TVP, wynikach oglądalności telewizji podczas mundialu oraz o sporze z Nielsenem.

Niestety, tych tweetów nikt nie mógłby wykorzystać w "Wiadomościach", by dodać je do materiału o prezesie TVP. Przez cały czas - na co nikt nie zwrócił uwagi do pewnego momentu - prezesa TVP przedstawiano jako... Jarosława Kurskiego, czyli starszego brata Jacka, obecnie zastępcę redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej".

Jarosław Kurski prezesem TVP? Wpadka TVP Info na TwitterzeJarosław Kurski prezesem TVP? Wpadka TVP Info na Twitterze Twitter / TVP Info

Gdy zorientowano się, że ktoś cały czas tak przedstawia prezesa, rzucono się do kasowania tweetów i ponownego publikowania relacji - tym razem już poprawnie.

Co zabawne, w TVP Info poprawnie oznaczano konto Jacka Kurskiego (trudno je pomylić z kontem brata), ale skąd wziął się tam Jarosław? Tego raczej nikt nie wytłumaczy.

Więcej o: