Kolejnych 11 wysokich rangą policjantów traci stanowiska. Nie stawili się na badanie alkomatem

Po tragicznym zdarzeniu w Świnoujściu stanowiska straci 11 oficerów policji - informuje RMF FM. Funkcjonariusze mieli nie stawić się na badanie alkomatem.

W Świnoujściu w czwartek nad ranem zginął szef lubuskiego oddziału antyterrorystów. Do zdarzenia doszło po policyjnej naradzie w ośrodku należącym do MSWiA. Prawdopodobnie policjanci urządzili sobie imprezę. 47-letni antyterrorysta wypadł przez okno i zmarł.

Komendant i jego zastępca zdymisjonowani po zdarzeniu w Świnoujściu

W czwartek po południu MSWiA poinformowało, że szef resortu Joachim Brudziński podjął decyzję o usunięciu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego. Resort w komunikacie napisał, że pozostałe decyzje personalne minister "będzie podejmował na bieżąco". 

Oficerowie nie chcieli dmuchać w alkomat?

Po zdarzeniu RMF FM poinformowało, że takie decyzje wobec innych funkcjonariuszy już zapadły. Według dziennikarzy podjęto decyzję o zwolnieniu 11 oficerów z lubuskiej policji. Jak podaje stacja wśród nich są komendanci powiatowi, miejscy a także naczelnicy z komendy wojewódzkiej. Liczne dymisje miał polecić szef MSWiA.

Okazuje się, że w czwartek ok. godz. 9 policjanci nie stawili się na odprawie, która miała miejsce w ośrodku. Podczas niej miano zbadać wszystkich funkcjonariuszy alkomatem. 

Czy tak będzie wyglądać policja przyszłości? Niepozorny samochodzik jest zaawansowanym robotem

Więcej o:
Komentarze (95)
11 oficerów policji straciło stanowiska po zdarzeniu w Świnoujściu
Zaloguj się
 • wkoz1

  Oceniono 61 razy 45

  zabawne.. zlodzie minister zwalnia policjantow pijakow.. symbol pisiorskich rzadow

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 37 razy 29

  Ale wcześniej stawili się w pałacu oliwskim u generała Sławoja. Achim musisz wziąć to pod uwagę.

 • ar.co

  Oceniono 36 razy 28

  Janiak to kreatura Błaszczaka. Ciekawe, kto mianował tych pozostałych odwołanych komendantów i naczelników? Coś mi mówi, że nowy szeryf robi czyszczenie po poprzedniku, obsadza wszelkie możliwe stołki własnymi kulsonami, a reszta to tylko teatr dla ciemnego ludu. Przygotowania do walki o schedę trwają...

 • kofany1

  Oceniono 36 razy 26

  A każdy z nich nabył prawa emerytalne i od "jutra" bedzie pobierać parę tysiecy za nic nierobienie.Zadne inne sankcje poza przymusową emeruturą ich nie dotkną.
  Jeszcze im odprawy wypłacimy w dziesiatkach tysięcy.

 • doomsday

  Oceniono 21 razy 17

  Piją, łażą do burdeli i jedyne co potrafią robić, to wyrabiać statystyki. W Poznaniu wysyłają krawężniki do łapania starszych osób, które nie zdążyły zejść z pasów na zielonym . Tak się dzieje co najmniej od 30 lat przy Teatralce i Bałtyku . Bandytów prawdziwych, którzy po mieście jeżdżą 100 km na godzinę nikt nie ściga. Efekt jest taki, że Polska jest w czołówce krajów ,
  w których najwięcej ginie w wypadkach na drodze.

 • mjunhy

  Oceniono 19 razy 17

  największe przekręty w przetargach, pijaństwo, patologia i tak teraz wygląda policja

 • vargur09

  Oceniono 14 razy 14

  uuu, grubo poszło, ale żeby aż na puzon ? ;)

 • zraszacz

  Oceniono 15 razy 13

  Ciekawe czy wdowa po szefie lubuskich antyterrorystow tez dostanie takie odszkodowanie jak pani Blasik

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX