Antyterrorysta wypadł z okna podczas imprezy w Świnoujściu. Komendanci do dymisji

Podczas imprezy w ośrodku MSWiA z okna wypadł dowódca oddziału antyterrorystycznego. Funkcjonariusz nie przeżył. W związku z wypadkiem minister Joachim Brudziński odwołał komendanta wojewódzkiego i jego zastępcę.

Dowódca antyterrorystów, jak podaje TVN 24 wypadł z okna w czwartek nad ranem. Miało to miejsce podczas imprezy policjantów w ośrodku szkoleniowo-wypoczynkowym MSWiA w Świnoujściu. Funkcjonariusz spadł na głowę, nie przeżył.

Komendanci odwołani

Według ustaleń TVN 24 na imprezie obecne były osoby z kierownictwa lubuskiej policji. Szef MSWiA Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu komendanta wojewódzkiego Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy. 

"W związku ze śmiertelnym wypadkiem funkcjonariusza po odprawie kadry Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, minister Joachim Brudziński podjął decyzję o odwołaniu ze stanowiska lubuskiego komendanta wojewódzkiego Policji inspektora Jarosława Janiaka oraz jego zastępcy podinspektora Piotra Fabijańskiego" - czytamy w komunikacie MSWiA.

Sprawę wypadku bada Biuro Nadzoru Wewnętrznego MSWiA oraz prokuratura. Resort nie wyklucza podjęcia kolejnych "decyzji personalnych". "Minister jest w stałym kontakcie z komendantem głównym Policji i jest informowany o wszelkich ustaleniach na temat przebiegu zdarzenia w Świnoujściu" - informuje ministerstwo.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: