Próbował zgwałcić kobietę na plaży w Ustce. Policja opublikowała wizerunek podejrzanego

Policja z Ustki poszukuje mężczyzny, który w niedzielę rano próbował zgwałcić spacerującą po plaży kobietę. Śledczy opublikowali wizerunek podejrzanego i proszą o pomoc w ustaleniu jego tożsamości.

Do wydarzenia doszło w niedzielę 17 czerwca o godzinie 7:45 na plaży między Ustką a Orzechowem. Mężczyzna zaatakował spacerującą po plaży kobietę. "Złapał ją za szyję, przewrócił i próbował zerwać z niej ubranie" - czytamy na stronie policji w Ustce. Sprawca próbował w ten sposób doprowadzić poszkodowaną do innej czynności seksualnej. Kobiecie udało się uciec i zaalarmować policję.

Ustka: Próbował zgwałcić kobietę, szuka go policja

Funkcjonariusze przejrzeli monitoring, na którym widać uciekającego sprawcę. Jest nim mężczyzna w wieku ok. 30 lat. Ma ok. 180 cm wzrostu oraz ciemne, krótko ostrzyżone włosy. Napastnik był ubrany w czerwoną koszulę, czarne krótkie spodnie przed kolano oraz sportowe czarne buty i czarne skarpetki.

Za napaść na tle seksualnym sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

 

Policja w Ustce apeluje o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny. Funkcjonariusze proszą o kontakt osobisty lub telefoniczny z Komisariatem Policji w Ustce pod nr telefonu 59 815 27 00 lub z inną, najbliższą jednostką policji. Można też dzwonić pod numery 997 i 112.

Potrzebujesz wezwać pomoc? Czy wiesz, jak prawidłowo korzystać z numerów alarmowych?

Więcej o: