Krosno: znaleziono zwłoki dziecka. Mimo próśb ojca, policja weszła do domu po trzech tygodniach

Trwa wyjaśnianie okoliczności śmierci 13-miesięcznej Amelki. Dziewczynkę znaleziono martwą w mieszkaniu w Krośnie, obok na łóżku leżała jej matka. Policja weszła do środka po kilku tygodniach od zgłoszenia zaginięcia przez ojca.

Prokuratura bada dokładne przyczyny i okoliczności śmierci 13-miesięcznej Amelki - informuje "Uwaga" TVN. Zwłoki dziecka policja znalazła pod koniec maja w jednym z mieszkań w Krośnie. Obok przykryta kocem leżała matka dziewczynki. Ze względu na stan psychiczny zostanie przesłuchana za ok. 2 miesiące. Nie wiadomo jeszcze, czy tragedia była wynikiem zabójstwa, czy nieumyślnego spowodowania śmierci.

Kilka tygodni wcześniej ojciec Amelki, pan Jakub, zgłosił zaginięcie matki i dziecka. Mężczyzna i kobieta nie byli razem, nie mieli rozwodu. Pan Jakub regularnie widywał się z córką, która na stałe mieszkała z matką. Ostatnim razem widział się z Amelką 4 maja, później nie mógł już skontaktować się z żoną. Zgłosił sprawę na policję i prokuraturę. Funkcjonariusze zdecydowali się na wyważenie drzwi po 3 tygodniach - 28 maja. 

- Policjanci próbowali nawiązać z kobietą kontakt telefoniczny. Kiedy się nie udało, wystąpiliśmy do operatora, o ustalenie pozycji tego telefonu. Okazało się, że od kilku dni nie logował się do żadnej z sieci. Policja robiła wszystko, by ustalić miejsce pobytu kobiety. Właścicielka mieszkania przebywała za granicą - tłumaczy w rozmowie z "Uwagą" asp. Paweł Buczyński z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie. Twierdzi, że policja nie miała informacji o problemach psychicznych kobiety.

Prokuratura zbada również, czy ze strony policji nie doszło do niedopełnienia obowiązków.

Więcej o:
Komentarze (110)
Krosno: zwłoki dziecka znalezione w mieszkaniu. Ojciec zgłaszał zaginięcie
Zaloguj się
 • mona_3

  Oceniono 67 razy 65

  Widziałam program, i słyszałam idiotyczne tłumaczenie szefa policji.
  Niepodjęcie działań w przypadku gdy chodzi o malutkie dziecko jest zbrodnią! Młody człowiek od początku maja prosił o pomoc, trzeba było wejść do mieszkania, może dziecko wtedy jeszcze żyło! Nauczka jest taka, że trzeba działać samemu, bo na policję często nie można liczyć.

 • sprawazlewa

  Oceniono 66 razy 52

  Policja nie ma czasu na takie duperele, bo musi legitymować "Wrogów Ojczyzny" zadających pytania Kuchcińskiemu. I wozić po mieście ludzi z białymi różami.

 • kot_kotando

  Oceniono 34 razy 34

  Na głównej stronie:
  "Mimo próśb ojca, policja weszła do domu"

  Zaczynam się zastanawiać co ojciec zrobił dziecku, że nie chciał by policja wchodziła. Klikam, a tam czytam:
  "Mimo próśb ojca, policja weszła do domu po trzech tygodniach"

  Wychodzi na to, że ojciec trzy tygodnie powstrzymywał policję przed wejściem. Dopiero lektura artykułu wyjaśnia, że ojciec od trzech tygodni alarmował, a policja nie działała.

  Czy redaktorzy portalu mają specjalną premię za wymyślenie tytułu najbardziej zmyłkowego lub mającego najmniej wspólnego z treścią artykułu?

 • Stan Majewski

  Oceniono 33 razy 29

  Zieliński świnio czas na nowy „wizarzowy” happening z helikopterem i konfetti !!!

 • tomasz.76

  Oceniono 25 razy 17

  Tak to jest, jak zajmują się miesięcznicami kurdupla i ochroną pomników.
  Co najlepsze, to zawsze mają gotową wymówkę, że działali, dołożyli starań.... A prawda jest taka, że liczy się tylko statystyka, którą najłatwiej zrobić na łapaniu pijacych piwo na ławce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX