Afera GetBack. Były prezes Konrad K. i Piotr B. aresztowani na trzy miesiące

Podejrzani w aferze GetBack zostali aresztowani. Trzy miesiące w areszcie spędzą Piotr B. i Konrad K., były prezes GetBack. Obydwu za zarzucane czyny grozi do 10 lat więzienia.

Decyzję o aresztowaniu Konrada K. i Piotra B., podejrzanych ws. afery GetBack, podjął Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Rzeczniczka Prokuratury Regionalnej w Warszawie, prokurator Agnieszka Zabłocka-Konopka, powiedziała, że sąd uwzględnił wnioski prokuratury wobec byłego prezesa GetBack S.A. Konrada K. Podobną decyzję sąd podjął w sprawie Piotra B. Tym samym obaj zostaną tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Afera GetBack. Zarzuty wobec byłego prezesa Konrada K.

Konradowi K., który kierował spółką windykacyjną GetBack, prokuratura zarzuca między innymi próbę uzyskania od państwowego Polskiego Funduszu Rozwoju pożyczki 250 milionów złotych na podstawie nieprawdziwych i nierzetelnych informacji.

Konrad K. miał również, według prokuratorów, wyrządzić szkodę majątkową swojej spółce na kwotę ponad 15 milionów złotych, podpisując fikcyjną umowę na usługi doradczo-marketingowe.

Kolejne 7 milionów miało zostać wypłacone przez spółkę w ramach umowy o "świadczenie usług w zakresie bezpieczeństwa w biznesie". Za zarzucane czyny Konradowi K. grozi do 10 lat więzienia.

Zarzuty wobec Piotra B. ws. GetBack

Piotrowi B. - przedstawicielowi podmiotu gospodarczego, który współpracował z Konradem K. - zarzuca się wyrządzenie spółce windykacyjnej szkody na kwotę minimum 7 milionów złotych. Za to przestępstwo grozi mu od roku do 10 lat więzienia.

Do zatrzymania byłego prezesa GetBack Konrada K. doszło 16 czerwca na lotnisku w Warszawie, gdy ten wracał z Izraela.

Więcej o: