Mundial 2018. Wynik meczu Polska-Senegal 1:2, fatalny początek mundialu dla reprezentacji Polski

Właśnie zakończył się mecz Polska - Senegal, pierwszy mecz polskiej reprezentacji w fazie grupowej mundialu. Reprezentacja Polski przegrała 1:2.

Mundial 2018. W meczu Polska-Senegal padła samobójcza bramka

Do 37. minuty meczu Polska - Senegal na stadionie w Moskwie Polacy i Senegalczycy szli łeb w łeb. Choć nasi piłkarze byli dłużej w posiadaniu piłki, okazali się mniej skuteczni niż piłkarze z Afryki. Pierwszy gol dla Senegalu,sprezentowaliśmy rywalom sami.. Strzał, który wystosował Gueye odbił się od  polskiego obrońcy - Thiago Cionka.

Pech nie opuszczał Polaków do końca pierwszej połowy. Choć sędzia doliczył dwie minuty, polskiej reprezentacji nie udało się strzelić ani jednego gola.

Mecz Polska - Senegal. Makak Grześ obstawia wynik

Mundial 2018. W czasie meczu Polska-Senegal Biało-Czerwoni zaliczyli bramkę samobójcząMundial 2018. W czasie meczu Polska-Senegal Biało-Czerwoni zaliczyli bramkę samobójczą Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Mecz Polska-Senegal. Mobilizacja Polaków w drugiej połowie

W drugiej połowie meczu w skrzydła polskiej reprezentacji zawiał nowy wiatr. Robert Lewandowski, kapitan zespołu, dał kolegom sygnał, że muszą grać szybciej i agresywniej. Nauczeni porażką z pierwszej połowy Polacy zaczęli lepiej wykorzystywać zaistniałe na boisku sytuacje. Do senegalskiej bramki próbował strzelać m.in. Lewandowski (51') i Piszczek (57').

Drugi bolesny cios nadszedł w 61. minucie. Krychowiak podał piłkę do tyłu, Jan Bednarek się zagapił, a M'Baye Niang wygrał pojedynek biegowy i uprzedził wychodzącego z bramki Szczęsnego. Potem nie pozostało mu nic innego, jak umieścić piłkę w pustej bramce.

Honorową bramkę dla Polski zdobył Grzegorz Krychowiak ('86). Na więcej piłkarzy Nawałki nie było stać.

Polska-Senegal 1:2

Według wielu dziennikarzy komentujących mecz Polska-Senegal, biało-czerwoni przegrali zasłużenie. Komentujący spotkanie Dariusz Szpakowski i Radosław Gilewicz wskazywali, że reprezentacja Polski grała zbyt wolno, nie potrafili wygrać pojedynków 1 na 1 na połowie przeciwnika i nie zmuszali Senegalczyków do popełnienia błędów.

Z drugiej strony Senegalczycy okazali się bardzo zorganizowani, skutecznie wykorzystywali potknięcia polskiej reprezentacji. Chociaż kibice spodziewali się, że to Polska zdominuje swoich przeciwników, stało się zupełnie inaczej. Ta przegrana może oznaczać, że polska drużyna będzie mieć duże problemy z wyjściem grupy.

Mundial 2018. Polska - Senegal. Reprezentacja Senegalu droższa niż reprezentacja Polski

Mecz Polska-Senegal (1:2). Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, Moskwa, Stadion Spartaka, 19 czerwca 2018 Mecz Polska-Senegal (1:2). Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Rosji, Moskwa, Stadion Spartaka, 19 czerwca 2018  Fot. Kuba Atys / Agencja Wyborcza.pl

Mundial 2018. Zwycięstwo Japończyków może napawać niepokojem

Oprócz Polaków i Senegalczyków, w grupie H są także Kolumbijczycy i Japończycy, którzy również rozegrali mecz 19 czerwca. W tym pojedynku zwycięzcami okazali się piłkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy wygrali swój pierwszy mundialowy mecz 2:1. Drużyna Japonii udowodniła tym samym, że jest w dobrej formie i może zagrażać polskiej reprezentacji w kolejnym meczu. Polacy zagrają z Japończykami w czwartek 28 czerwca o godzinie 16:00, a z Kolumbią w niedzielę 24 czerwca o godzinie 20:00.  

Mundial 2018. Przed meczem Polska-Senegal Polacy opanowali Moskwę

Więcej o: