Egzamin zawodowy 2018. Kiedy i gdzie ogłoszone zostaną wyniki?

19 czerwca absolwenci szkół zawodowych przystąpili do pisemnego egzaminu zawodowego 2018. Przed nimi część praktyczna. Kiedy poznają swoje wyniki i otrzymają świadectwa, potwierdzające ich kwalifikacje zawodowe?

Egzamin zawodowy 2018. W jaki sposób sprawdza się umiejętności uczniów szkół zawodowych?

Egzamin zawodowy 2018 przeprowadzany jest w trzech turach. Druga z nich zaczęła się właśnie dzisiaj. Egzamin zawodowy rozpoczyna egzamin pisemny, który tegoroczni abiturienci pisali dziś. Część pisemna egzaminu to test trwający 60 minut. Składa się on z 40 pytań zamkniętych, które zawierają cztery możliwe odpowiedzi. Taka formuła testu jest nowością wprowadzoną w tym roku szkolnym. Druga część egzaminu to egzamin praktyczny – do niego absolwenci zawodówek będą przystępować w terminie od 22 czerwca do 4 lipca. Aby zdać egzamin zawodowy, uczniowie muszą uzyskać minimum 50% punktów z egzaminu pisemnego i 75% z egzaminu praktycznego.

Zawodowa metamorfoza. Kiedy i dlaczego warto postawić na przekwalifikowanie?

Egzamin zawodowy 2018. Tegoroczni absolwenci zawodówek przystąpią do egzaminu zawodowego w nowej formuleEgzamin zawodowy 2018. Tegoroczni absolwenci zawodówek przystąpią do egzaminu zawodowego w nowej formule Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Wyborcza.pl

Egzamin zawodowy 2018. Kiedy wyniki z egzaminów pisemnych i praktycznych?

Z harmonogramu dostępnego na stronie Centralnej Komisji Edukacyjnej dowiadujemy się, że wyniki z egzaminu zawodowego, który abiturienci zdają w trwającej właśnie sesji czerwiec-lipiec, zostaną ogłoszone 31 sierpnia. Tego samego dnia CKE dostarczy do szkół i placówek prowadzących kwalifikacyjne kursy zawodowe zarówno listy z wynikami, jak i świadectwa i dyplomy dla tegorocznych zdających. Podobnie jak w przypadku matur czy egzaminów gimnazjalnych, Centralna Komisja Edukacyjna opublikuje arkusze na swojej stronie po zakończeniu egzaminu.

Wkrótce egzamin? Rozmowa kwalifikacyjna? Zobacz jak radzić sobie ze stresem!

Egzamin zawodowy 2018. Wyniki już 31 sierpniaEgzamin zawodowy 2018. Wyniki już 31 sierpnia Fot. Krzysztof Koch / Agencja Wyborcza.pl

Więcej o: