Danuta Holecka w komisji etyki TVP. Będzie pilnować, czy jej koledzy przestrzegają zasad

Danuta Holecka, Mariusz Kowalewski i Dariusz Bohatkiewicz zostali członkami komisji etyki TVP. Będą pilnować, czy ich koledzy przestrzegają zasad obowiązujących w spółce.

Jak podaje serwis press.pl  z poprzedniego składu w komisji etyki TVP pozostali Małgorzata Bączyk i Stanisław Królak. Ponadto, oprócz Bohatkiewicza, Holeckiej i Kowalewskiego, do komisji weszli także Roman Wawrzyniak i Jolanta Zaręba. Sekretarzem komisji jest Dorota Geresz.

W składzie poprzedniej komisji zasiadał m.in. redakcyjny kolega Holeckiej Krzysztof Ziemiec. W 2017 roku komisja badała sprawę bulwersującego artykułu opublikowanego na portalu tvp.info o lekarzach rezydentach. Jego autor, Ziemowit Kossakowski, przejrzał profile strajkujących rezydentów w mediach społecznościowych i na ich podstawie wysnuł wniosek, że żywią się kawiorem oraz jeżdżą na egzotyczne wakacje. Tymczasem zdjęcie doktor Katarzyny Pikulskiej zostało wykonane podczas misji medycznej w Kurdystanie.

Komisja uznała, że artykuł nie był rzetelny, a po całej aferze w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej przeprowadzono cykl szkoleń z zakresu zasad etyki zawodowej dla dziennikarzy.  Prezes TVP Jacek Kurski polecił przywrócić Kossakowskiego. W wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" zapowiedział, że zostanie zesłany do Warszawskiego Ośrodka Telewizyjnego. 

Jacek Kurski: "Nie ma żadnej cenzury w telewizji publicznej. Mamy do czynienia jedynie z psychozą"

Więcej o: