Późny wieczór, przestraszona 6-latka zamknięta sama w aucie. Jej ojciec poszedł grać na automatach

Policjanci zatrzymali 30-letniego mieszkańca Gminy Brzeszcze, w związku z podejrzeniem narażenia na utratę życia, bądź zdrowia swojego 6-letniego dziecka. Mężczyzna pozostawił córeczkę w samochodzie z włączonym silnikiem, a sam poszedł zagrać na automatach.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Tuż po godzinie 22.00 policjanci zostali skierowani przez dyżurnego do miejscowości Grojec, gdzie przy jednej z ulic od dłuższego czasu stał samochód marki Fiat z włączonym silnikiem, ale bez kierowcy. Jak się okazało, na tylnym siedzeniu siedziała przestraszona dziewczynka.

W rozmowie z 6-latką policjanci ustalili, że przyjechała z ojcem, który poszedł coś załatwić. Niedaleko pojazdu policjanci dostrzegli duży, mieszkalny kontener, więc jeden z funkcjonariuszy pozostał przy dziecku, natomiast drugi otworzył drzwi kontenera. We wnętrzu funkcjonował samoobsługowy minisalon gier hazardowych. Na jednym z trzech automatów grał mężczyzna, było to ojciec dziewczynki. Policjant poinformował go, że jest zatrzymany w związku z zagrożeniem, które stworzył dla swojego dziecka.

Blokada wejścia do salonu

Kiedy funkcjonariusz wraz 30-latkiem opuścili kontener automaty nagle zostały wyłączone, a w drzwiach zasunęła się roleta antywłamaniowa, która blokowała ponowne wejście do środka. Na miejscu byli już jednak policjanci Wydziału Kryminalnego zajmujący się przestępczością gospodarczą, którzy szybko uporali się z roletą, a następnie zabezpieczyli automaty o łącznej wartości 18 tys. złotych.

Dziewczynka, została oddana pod opiekę matki, jej ojciec trafił do oświęcimskiej komendy policji i za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast właścicielowi nielegalnego hazardowego procederu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna w kwocie 100 tys. złotych od każdej zabezpieczonej maszyny.

Więcej o:
Komentarze (38)
Późny wieczór, przestraszona 6-latka zamknięta sama w aucie. Jej ojciec poszedł grać na automatach
Zaloguj się
 • iremus

  Oceniono 24 razy 20

  Pewnie ojcu zabrakło pieniędzy na mleko do porannej zupki i chciał zarobić trochę pieniędzy.
  Ciekawe ile pieniędzy z "500+" przeputał już na automatach.
  Rząd Kaczyńskiego powinien podnieść "500+" do "1000+" żeby tacy troskliwi i bogobojni tatusiowie nie musieli dorabiać na mleko na automatach do hazardu.
  P.s.
  A czy "dziupla" z automatami do hazardu otrzymała pokropek od miejscowego proboszcza?
  P.s.
  Dziedziny gospodarcze chronione przez władzę:
  - przemysł spirytusowy
  - przemysł tytoniowy
  - gry i rozrywki, również na rurze.

 • krynolinka

  Oceniono 26 razy 18

  "Liczba legalnych jednorękich bandytów w Polsce może wzrosnąć z 3640 sztuk do 60 tys. Na hazardzie państwo chce zarobić dodatkowo 1,5 mld zł rocznie. Takie regulacje zakłada rządowy projekt nowej ustawy hazardowej."
  Pewnie nie jest to prawdą. Bo jak to możliwe żeby państwo PiS zarabiało na uzależnieniu?

 • mapt

  Oceniono 14 razy 12

  Współczuję dziecku i żonie. Nałogowiec hazardzista to jeszcze gorszy sort niż alkoholik.

 • sztucznypolak

  Oceniono 20 razy 12

  Z pracujacym silnikiem!
  Czasami sie zdarza, ze spaliny przedostaja sie do wnetrza samochodu. Zwlaszcza w starych gratach, a nie sadze zeby mial cos wiecej.

 • wojtek-gdansk

  Oceniono 15 razy 11

  Chciał rozmnożyć 500+ na +++
  Wszystko oczywiście dlatej małej. Wiadomo, gdzie jaknie w gminie Brzeszcze najważniejsze są wartości rodzinne.

 • dziadekjam

  Oceniono 21 razy 11

  "Dziewczynka, została oddana pod opiekę matki, jej ojciec trafił do oświęcimskiej komendy policji i za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast właścicielowi nielegalnego hazardowego procederu grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz grzywna w kwocie 100 tys. złotych od każdej zabezpieczonej maszyny."
  =========================================================================
  Wychodzi na to, że głupi tatuś nagrabił sobie też u "chłopców z miasta"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX