Pogranicznicy na A4 wytypowali do kontroli volkswagena passata. W aucie 9 osób i kierowca

Straż Graniczna zatrzymała dziewięcioro nielegalnych imigrantów z Azji, których w samochodzie osobowym przewoził obywatel Ukrainy. Celem podróży przypuszczalnie miał być Berlin.

W piątek w okolicy Krakowa pogranicznicy z Oddziału Bieszczadzkiego i Karpackiego podczas patrolu na autostradzie A4 wytypowali do kontroli samochód marki Volkswagen Passat. W aucie, oprócz kierowcy, obywatela Ukrainy, podróżowało także dziewięciu nielegalnych imigrantów. Żadna z osób nie miała dokumentów, ani pieniędzy. Pięcioro z nich zajmowało siedzenia pasażera, a czwórka stłoczona była w bagażniku. Okazało się, że jest to pięcioro obywateli Wietnamu, w tym trzy kobiety i czterech obywateli Indii, wszyscy w wieku od 17 do 32 lat. Przyznali, że celem ich podróży miało były Niemcy, gdzie chcieli znaleźć pracę.

Imigranci zostali odesłani do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Przemyślu, zaś kierowcę, obywatela Ukrainy, sąd aresztował na trzy miesiące. 

Więcej o:
Komentarze (42)
Kontrola na A4. W passacie aż 9 osób i kierowca
Zaloguj się
 • year68

  Oceniono 12 razy 10

  W jaki sposób ci ludzie przekroczyli granicę? Z tego co wiem Ukraina nie jest w Schengen. Teoretyczne państwo PiS.

 • Moje konto

  Oceniono 11 razy 9

  Mogli jechać bocznymi drogami, mniejsza szansa na wpadkę.

 • s0nar

  Oceniono 18 razy 8

  W każdym Pastuchu znajdzie się mniejsza lub większa lipa. To nie są normalne samochody dla normalnych ludzi, bo nikt normalny by nawet nie spojrzał na takie truchło. Jeździ tym biedota na budowy, sprzedawać kapustę na rynek, jeżdżą tym Janusze-biznesu, cwaniackie złotówy taksiarze, a także jak wynika z tego artykułu - przemytnicy. Generalnie sama patologia.

 • T K

  Oceniono 6 razy 4

  Trzeba było zafoliować boczne tylne szyby i jazda

 • miastomakow

  Oceniono 9 razy 3

  jak w takim razie przekroczyli granicę, który funkcjonariusz SB odprawiał kierowcę tego VW ? czy Polsce musi być ciągle państwem teoretycznym ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX