Wypadek autobusu w Konstantynowie na drodze krajowej nr 91. Nie żyją dwie osoby

W Konstantynowie na drodze krajowej nr 91 w woj. kujawsko-pomorskim doszło do wypadku autobusu - podało RMF FM. Zginęły dwie osoby, 29 zostało rannych.

Autobus wjechał do rowu w miejscowości Konstantynowo na drodze krajowej nr 91 w województwie kujawsko - pomorskim. Jechał z miejscowości Bodzanowo w kierunku Gdańska. Do zdarzenia doszło ok. godz. 7 rano.

W wypadku zginęły dwie kobiety w wieku 64 i 65 lat. 29 osób zostało rannych, przetransportowano je m.in. helikopterami do szpitali we Włocławku, Łodzi, Bydgoszczy i Toruniu. Autobusem jechało 50 osób, w tym kierowca i pilot. Była to wycieczka klubu seniora.

Osoby, którym nic się nie stało, trafiły do sali gimnastycznej w jednej ze szkół w Aleksandrowie Kujawskim, gdzie mogą skorzystać z pomocy psychologicznej.

Według wstępnych ustaleń autobus wcześniej sprawdzany pod kątem technicznym i nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości.

Konstantynowo. Wypadek na drodze krajowej nr 91

- Kierowca autokaru z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu, następnie zjechał na pobocze, gdzie autokar się przewrócił - mówi w rozmowie z Gazeta.pl kom. Przemysław Słomski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Utrudnienia potrwają co najmniej kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy - w miejscowości Turzno dla kierowców jadących w kierunku Włocławka i w Michalinie dla osób jadących w stronę Torunia.

Na miejsce tragedii udał się wojewoda kujawsko - pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Pod numerem 52 587 27 79 została uruchomiona infolinia dla rodzin osób poszkodowanych w wypadku.

Dzwonisz na 112 i co dalej? Te rzeczy musisz powiedzieć, żeby szybko i sprawnie wezwać pomoc

Więcej o: