Włamała się na Facebooka znajomej i zamieściła ogłoszenie: Sprzedam dwoje dzieci

Mieszkanka Bartoszyc włamała się na facebookowy profil swojej koleżanki i zamieściła tam ogłoszenie, że chce sprzedać dwoje dzieci. Policjantom tłumaczyła, że zrobiła to ze złości.

W czwartek do policji w Bartoszycach zwrócili się zbulwersowani mieszkańcy, którzy informowali o niecodziennym ogłoszeniu, zamieszczonym na Facebooku. Chodziło o post, w którym jedna z mieszkanek zachęca do kupna swoich dzieci. Ze zrzutów ekranu wynika, że jedno dziecko miało kosztować 67 tys. zł.

Policjanci potraktowali sprawę poważnie, dzielnicowy sprawdził, czy dzieci są bezpieczne. Gdy udał się pod wskazany adres, zastał je pod opieką babci.

W sprawę zaangażowano policjantów z KWP w Olsztynie, którzy zajmują się walką z cyberprzestępczością. Funkcjonariusze próbowali ustalić, kto zamieścił ogłoszenie. Podejrzenie padło na znajomą matki dzieci, mieszkankę gminy Górowo Iławieckie.

Zrobiła to ze złości

Jak informuje policja warmińsko-mazurska, 28-letnia kobieta była zaskoczona wizytą funkcjonariuszy. Szczegółowo wytłumaczyła, w jaki sposób zalogowała się na konto znajomej. Przyznała, że zrobiła to ze złości na koleżankę. Za podszywanie się pod inną osobę grożą jej nawet 3 lata więzienia.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o: