Włamała się na Facebooka znajomej i zamieściła ogłoszenie: Sprzedam dwoje dzieci

Mieszkanka Bartoszyc włamała się na facebookowy profil swojej koleżanki i zamieściła tam ogłoszenie, że chce sprzedać dwoje dzieci. Policjantom tłumaczyła, że zrobiła to ze złości.

W czwartek do policji w Bartoszycach zwrócili się zbulwersowani mieszkańcy, którzy informowali o niecodziennym ogłoszeniu, zamieszczonym na Facebooku. Chodziło o post, w którym jedna z mieszkanek zachęca do kupna swoich dzieci. Ze zrzutów ekranu wynika, że jedno dziecko miało kosztować 67 tys. zł.

Policjanci potraktowali sprawę poważnie, dzielnicowy sprawdził, czy dzieci są bezpieczne. Gdy udał się pod wskazany adres, zastał je pod opieką babci.

W sprawę zaangażowano policjantów z KWP w Olsztynie, którzy zajmują się walką z cyberprzestępczością. Funkcjonariusze próbowali ustalić, kto zamieścił ogłoszenie. Podejrzenie padło na znajomą matki dzieci, mieszkankę gminy Górowo Iławieckie.

Zrobiła to ze złości

Jak informuje policja warmińsko-mazurska, 28-letnia kobieta była zaskoczona wizytą funkcjonariuszy. Szczegółowo wytłumaczyła, w jaki sposób zalogowała się na konto znajomej. Przyznała, że zrobiła to ze złości na koleżankę. Za podszywanie się pod inną osobę grożą jej nawet 3 lata więzienia.

Bądź widoczny, noś odblaski. Mogą uratować ci życie

Więcej o:
Komentarze (28)
Bartoszyce. Zamieściła na Facebooku ogłoszenie o sprzedaży dzieci
Zaloguj się
 • zdybka1

  Oceniono 14 razy 14

  W ramach trzyletniej odsiadki powinni jej przywalic trzyletnie sprzatanie miasta.

 • wrednyluke

  Oceniono 12 razy 6

  I mam nadzieję, że dostanie wyrok bez zawieszenia.
  ... bo smród dla osoby pod którą się podszyła zostanie już na zawsze.

 • red_fang

  Oceniono 6 razy 2

  Za takie przewinienia nie powinno być kary więzienia, bo po pierwsze i tak są przepełnione (a na pewno groźniejsi przestępcy czekają w kolejce), a po drugie - raczej marne miało by to skutki resocjalizacyjne. Oczywiście dotkliwa kara się tej kobiecie jak najbardziej należy, ale moim zdaniem za takie przestępstwo jakaś porządna grzywna i pół roku prac społecznych by wystarczyło.

 • Staś Kowalski

  0

  Tańsze Gry wiele przecen i promocji oraz zarabianie na sprzedaży gier -- bit(kropka)ly -- wpisz to pasku adresu ale zanim naciśniesz enter skopiuj tą frazę ---> /2JICoQo i wklej po (kropka)ly i naciśnij enter zarejestruj się i korzystaj.

 • horatio_valor

  Oceniono 14 razy 0

  Czy w przypadku takiej transakcji obowiązuje okres gwarancyjny oraz rękojmia sprzedawcy?

 • immanothere

  Oceniono 5 razy -1

  A ile lat grozi za podszywanie się pod dziennikarzy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX