Paweł Kukiz od trzech lat nie oddał laptopa z sejmiku. "Zapłaciłem, pomyliłem konta"

Paweł Kukiz złożył mandat radnego sejmiku, ale nie oddał urzędowego laptopa - już od trzech lat. Sprawa trafiła do sądu. Polityk deklaruje, że zapłaci za komputer z odsetkami.

Paweł Kukiz został posłem w 2015 roku i w związku z tym musiał przestać pełnić funkcję radnego sejmiku województwa dolnośląskiego. Od tego czasu minęły już prawie trzy lata. W tym czasie polityk - pomimo próśb - nie zwrócił do sejmiku laptopa, z którego mógł korzystać jako radny - podaje portal "Super Expressu".

Urząd podkreśla, że wielokrotnie prosił posła o zwrot sprzętu. Kukiz miał odpowiedzieć, że ma na nim ważne dane i oddać go nie chce. Za to miał komputer wykupić. Jego wartość wyceniono na 500 zł. Tyle, że urząd pieniędzy nie dostał i skierował sprawę do sądu.

Kukiz wyjaśnił "SE", że za laptopa zapłacił, ale pomylił konta, a później sprawa mu umknęła. Tłumaczył to natłokiem codziennych spraw. Choć nie pojawił się na pierwszej rozprawie przed sądem, to wie o niej. Spodziewa się, że sąd nakaże spłatę wraz z odsetkami - co szacuje na ok. 1500 zł - i po uiszczeniu kwoty sprawa będzie zamknięta. 

PiS zerwał z obowiązującą od 1989 roku niepisaną sejmową tradycją

Więcej o:
Komentarze (184)
Paweł Kukiz od trzech lat nie oddał laptopa z sejmiku
Zaloguj się
 • kristofoser

  Oceniono 51 razy 37

  Jak się pomyli konto, to pieniądze powinny wrócić, bo adresat się nie zgadza! Ten nawet głupio tłumaczyć się nie potrafi!

 • pisdum-dyrdum

  Oceniono 41 razy 33

  Pawłu Kukizu (zwanemu KuPiS-em) przypomnę pewne porzekadło: NIEKTÓRYM OSOBNIKOM NAWET GDYBY DAĆ DWIE KULKI, TO... JEDNĄ ZGUBIĄ, A DRUGĄ ZEPSUJĄ !. Wygląda, że Pablo KuPiS należy do tych "wybitnych" osobników !

 • fakduck

  Oceniono 28 razy 22

  Jednemu 10.000 nie wystarcza do pierwszego, inny buchnie laptopa. Ot wybrańcy suwerena. Powinniśmy być dumni????

 • antykaczysta40

  Oceniono 30 razy 22

  Ważne dane. W pliku word żona zapisała mu, kiedy są córek imieniny i urodziny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX