Komentarze (459)
Afera GetBack. Były prezes spółki zatrzymany
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • damtek

  Oceniono 13 razy 13

  Zatrzymano b. prezesa GetBacku, Konrada Kąkolewskiego. W poniedziałek miał się z nami spotkać i opowiedzieć o swoich kontaktach z władzą, jej mediami i lobbystami. Teraz już nic nie powie.
  W.Czuchnowski/twitter

 • kolo125

  Oceniono 17 razy 13

  pisiory już swoich puszkują? brawo tak trzymać, budujcie więcej więzień, już niedługo dla was wszystkich się przydadzą! PODŁA DOJNA ZMIANA ! TFFFUUUU

 • barakuda62

  Oceniono 13 razy 13

  Co to się porobiło!!
  Dojna Rewolucja pożera własne dzieci!
  smacznego :)

 • damtek

  Oceniono 11 razy 11

  Korespondencja GetBack-PMM jest albo ordynarnym szantażem, albo żądaniem rewanżu (dawaliśmy wam szmal na partię, to teraz dajcie nam forsę z budżetu). Jeśli to szantaż, to PMM powinien powiadomić prokuraturę. Jeśli jednak był to deal, to premier powinien podać się do dymisji.
  A.Rozenek/twitter

 • norbertrabarbar

  Oceniono 13 razy 11

  Kolejna PiSowska afera robiąca z Polski dojną krowę.

 • gj61

  Oceniono 15 razy 11

  A kiedy SKOKi? Czekamy, czekamy, czekamy... Przywołując słowa klasyka Olsena: to ile miliardów będzie?

 • jndy

  Oceniono 17 razy 11

  Finansowa elita, Plichta, Kąkolewski, Morawiecki.
  Rozszerzyć komisję Amber Gold o sprawy GetBack i kredytów frankowych!

 • ninananu

  Oceniono 16 razy 10

  Ojej a PiS takie krystaliczne było ;-). Amber Gold to pikuś. I jak pis -dy ? PiS dalej święty?

 • marian szarf

  Oceniono 9 razy 9

  Teraz , facet w celi monitorowanej 24 h. na dobę , utopi się w klozecie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 9

  GetBack wspierał i był sponsorem wielu inicjatyw związanych z PiS...
  ---
  ciekawe co zrobi prezio żeby ten przekręt i piramida finansowa... to także była wina Tuska i jego syna???

 • damtek

  Oceniono 10 razy 8

  Czyźby publikacja listu do PMM w GW zachwiała układem
  maria napps/twitter

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 8

  widzieliscie ludziska jakie to kolesie i towarzystwo wzajemnej adoracji ????i co nikos dyzma nie pomógł tylko kazał zatrzymac ???? ---niemożliwe !!!!!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 10 razy 8

  Od poniedziałku opozycja musi wywalczyć Komisję Sejmoiwą.Afera wieksza niz Amber Gold.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 8 razy 8

  PiS ma prawo w tyle,bo jak mogą istnieć takie spółki? Zero prawa.

 • kotprezesa

  Oceniono 10 razy 8

  Czekajmy na interwencję rydzyka...

 • wolverine_14

  Oceniono 22 razy 8

  Do Izraela? Cóż za niespodzianka...

 • dobrylos

  Oceniono 7 razy 7

  Jak sami widzicie najwięksi złodzieje zawsze szukają oparcia albo u Biskupów Kościoła albo polityków którzy sa akurat przy władzy.,bo to im gwarantuje wieksze mozliwości okradania.

 • stemp10

  Oceniono 7 razy 7

  Może chciał lecieć na pielgrzymkę

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 11 razy 7

  Taaa... Pionka od Telegrafu-bis zgarnęli, sami cwaniaczki myślą, że włos im z głowy nie spadnie...

  Od tej afery upada rząd i Partia interesów Sowieckich (PiS), kończą jak SLD po aferze Rywina. Tu aresztowani będą jeden przez drugiego nadawać.

 • Oceniono 9 razy 7

  Jak kraść to inteligentnie i pojechać sobie autkiem do np. Berlina albo Rzymu i stamtąd dać dyla. Kolejna piramida i kolejny jej szef-półgłówek.

 • Ha Kade

  Oceniono 23 razy 7

  I zaraz kulawy dziad z żoliborza każe go wypuścić a usłużny Zi0br0 wy3.14erdzieli tych, ktorym przyszlo do glowy to aresztowanie.

 • szabepio

  Oceniono 17 razy 7

  Pisowski KNF kontrolowal GET BACK kilkukrotnie w ostatnich dwóch latach. I nic. Pozwolil okradac Polaków. Byly pisowskie SKOKI 6mld zł a teraz to ok. 4mld zł. Amber gold (w czesci oczywiscie tez pisowski) to juz teraz jedna setna afer.

 • shtalman

  Oceniono 8 razy 6

  Konrad Kąkolewski kocha PiS, a PiS jego dopóki dostarczał haracz

 • damtek

  Oceniono 8 razy 6

  Ziobro ma haki na premiera. Najważniejszy: śledztwo dotyczące kredytów walutowych udzielanych przez bank WBK za czasów Morawieckiego
  G.Wyborcza
  Z inicjatywy @ZiobroPL prokuratura -Szczecin 2 lata już sprawdza kredyty banków od 2006 do sierpnia 2011 szczególnie. udzielane kiedyś przez Morawieckiego,Teraz wszczęto postępowanie. ,Ciężarówkami zwożą tony dokumentów z lat 2007-15 34 banki w tym WBK kiedyPMM
  prezesował
  Bianka Twitter

 • koncentracjamiary

  Oceniono 6 razy 6

  A taki był z niego pracuś, 18 godzin pracy i 4 godziny snu. Może w areszcie będzie miał czas nieco wypocząć...

 • czerwoneoczykoguta

  Oceniono 12 razy 6

  typowy sponsor 'patriotów' <3 Duda też będzie uciekać do Izraela.

 • puzonik48

  Oceniono 14 razy 6

  Wydolili go z forsy ,więc przestał być przyjacielem :)))

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 5 razy 5

  KACZYŃSCY TO I SORTU ZŁODZIEJE.

  DEKLARACJA – Tel Aviv 07.10.2007

  JA, MEIR BAR (BRANDWAIN) URODZONY 17 PAŹDZIERNIKA 1951 W POLSCE W WARSZAWIE ZAMIESZKAŁY W IZRAELU W KIRYAT KRINICY, LEGITYMUJĄCY SIĘ IZRAELSKIM DOWODEM TOŻSAMOŚCI NR 068452325, JAKO BYŁY WSPÓLNIK FIRMY ART-B OŚWIADCZAM POD PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, CO NASTĘPUJE:
  - W czasie działalności firmy Art-B w Polsce finansowaliśmy partię polityczną Porozumienie Centrum (PC) założoną przez braci Jarosława i Leszka Kaczyńskiego, której byli przywódcami.

  - Obydwaj bracia Kaczyńscy w sposób wyczerpujący byli oficjalnie informowani na bieżąco o faktach finansowania ich oraz ich partii politycznej ze środków pochodzących z Art-B z operacji finansowej „Oscylator”.

  - W czerwcu 1991 roku na zadanie braci Kaczyńskich środki z „Oscylatora” w wysokości 17 mld PLZ (ówcześnie równowartość 1,7 mln USD) zostały przekazane bezpośrednio Maciejowi Zalewskiemu w gotówce na zakup akcji spółki Telegraf przez Art-B.

  - Jednocześnie na konto firmy „Telegraf” dokonano przelewu w wysokości 40 mld PLZ (równowartość $4,2 mln) na pokrycie niespłaconego kredytu udzielonego tej firmie przez bank BPH w Krakowie.

  - Założona we wrześniu 1990 r. spółka „Telegraf” finansowała działalność partii PC kierowanej przez braci Kaczyńskich.

  OŚWIADCZAM Z PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ŻE FIRMA ART-B ZOSTAŁA OSZUKANA PRZEZ BRACI LECHA I JAROSŁAWA KACZYŃSKICH.

  - Po braku akceptacji z naszej strony do dalszej współpracy z braćmi Kaczyńskimi oraz dalszego wykorzystywania nas do finansowania ich poczynań, nasza działalność została przez nich nagle uznana za kryminalną i niebezpieczną dla systemu działania państwa polskiego.

  - Konsekwentnie NA SKUTEK DZIAŁAŃ BRACI JAROSŁAWA I LECHA KACZYŃSKIEGO ZMUSZENI ZOSTALIŚMY DO OPUSZCZENIA POLSKI.

  - Systematyczna eksterminacja firmy Art-B za pomocą uruchomionego przez nich aparatu władzy, służb specjalnych, oddziałów antyterrorystycznych Jarosław i Lech Kaczyńscy traktowali jako „precedens, na którego przykładzie można było zobaczyć jak państwo polskie może bronić się, kiedy jest bezradne”.

  - Operacja FINANSOWA „OSCYLATOR”, KTÓRA PRZEZ MIESIĄCE STANOWIŁA ŹRÓDŁO NIEOGRANICZONYCH WPŁYWÓW DLA PARTII POLITYCZNEJ KIEROWANEJ PRZEZ BRACI KACZYŃSKICH, BĘDĄCĄ WÓWCZAS W ICH PRAWNEJ I PROFESJONALNEJ OCENIE OPERACJĄ CAŁKOWICIE LEGALNĄ NAGLE ZOSTAŁA UZNANA PRZEZ NICH ZA DZIAŁALNOŚĆ PRZESTĘPCZĄ W KONTEKŚCIE NASZEJ ODMOWY NA DALSZE WYKORZYSTYWANIE NASZEGO POTENCJAŁU.

  - Zostały za nami wysłane międzynarodowe listy gończe - za Bogusławem Bagsikiem, Andrzejem Gąsiorowskim, oraz mną Meirem Barem.

  - Następstwem tego Bogusław Bagsik został w 1993 roku aresztowany w Szwajcarii, deportowany do Polski, skazany na 9 lat więzienia, miedzy innymi za rzekome wyprowadzenie kilkuset milionów dolarów przy pomocy „Oscylatora” z polskiego systemu bankowego w tym wliczając środki przekazane na „Telegraf” i PC

  - Ja zostałem aresztowany w Niemczech w lipcu 2000 roku w Monachium, jednakże nie doszło do mojej ekstradycji do Polski.
  W TYM CZASIE PROKURATOREM GENERALNYM W POLSCE BYŁ LECH KACZYŃSKI

  - TEN SAM CZŁOWIEK, KTÓRY UPRZEDNIO KIEROWAŁ PARTIĄ PC FINANSOWANĄ Z DZIAŁALNOŚCI FIRMY ART-B ZE ŚRODKÓW GENEROWANYCH Z TZW. „OSCYLATORA”

  - ZDAWAŁ ON SOBIE DOSKONALE SPRAWĘ, ŻE MÓJ POBYT W POLSKIM WIĘZIENIU, ORAZ MOJE ZEZNANIA W TRAKCIE OBRONY W PROCESIE W POLSKIM SADZIE RAZ NA ZAWSZE MOGĄ SKOMPROMITOWAĆ PUBLICZNIE BRACI KACZYŃSKICH W POLSCE, ZAMYKAJĄC DROGĘ ICH AMBITNYM I NIEZASPOKOJONYM PLANOM POLITYCZNYM.

  - Na moje, więc szczęście, Z OBAWY PRZED MOŻLIWOŚCIĄ WYWOŁANIA SKANDALU I NIEUCHRONNĄ KOMPROMITACJĄ, LECH KACZYŃSKI JAKO PROKURATOR GENERALNY DOKONAŁ ŚWIADOMIE I Z PREMEDYTACJĄ SZEREGU FORMALNYCH UCHYBIEŃ, CO WYKLUCZYŁO OSTATECZNIE MOŻLIWOŚĆ MOJEJ EKSTRADYCJI DO POLSKI.

 • 1stanczyk

  Oceniono 17 razy 5

  Tak jak 25 lat temu nie bylismy, tak jak 25 lat temu okraglostolowe pokolenie podworkowego gowniarstwa nie bylo przygotowane do roli jaka im bardziej szczesliwie,niz jakby tego chcieli, za ich zasluga przypadla w udziale, jak sie dzisiaj okazuje, tak nadal, pomimo wielu dotychczasowych kosztownych doswiadczen nie jestesmy ani przygotowani jako kraj, ani jako panstwo zabezpieczeni przed prymitywnym i prostackim szabrownictwem bardzo licznej, wyroslej z gownianego awansu spolecznego "dyktatury proletariatu" caly czas tej samej zlodziejskiej holoty.

  Co do ku... nedzy przez minione 25 lat robilo to rzadzace naszym krajem wyszczekane "patriotyzmem" okraglostolowe podworkowe gowniarstwo?

  Jak byla "ch... dupa i kamieni kupa" (co po przeszlo 45 latach PRL-owskich rzadow dobrze jesli tylko konukturalnego a nie zdradzieckiego gowna jest zrozumiale) tak nadal jest "ch... dupa i kamieni kupa ze Miroslawcem i Smolenskiem w roli "patriotycznego sztandaru" powszechnej niemoznosci rzadzacych od 25 lat naszym krajem wyszczekanych "patriotyzmem" i rozmodlonych (najczesiej na pokaz) gowniarzy.
  .

 • anonim_ka

  Oceniono 11 razy 5

  Znaczy się Kornel Morawiecki nie wykazał się jako "pośrednik" , ciekawe I L E za to dostał do lepkiej łapy.

 • euphoria12

  Oceniono 11 razy 5

  Koledzy z pis kazali mu wyjechać dla dobra kraju, nawet bilety mu kupili. A tu ups taka niespodzianka na lotnisku.

 • jansiemaszko

  Oceniono 11 razy 5

  O! Gostek z narodu wybranego? Przepraszam nie jestem i nigdy nie byłem antysemitą. Mocno jednak zastanawiam się nad zmianą orientacji.

 • flyer

  Oceniono 5 razy 5

  Znaczy miał ogon z ABW, CBŚ albo CBA - to ostatnie w ramach łapania sukcesów bierze się za sprawy całkowicie nie z jego działki, więc to możliwe.

 • stachud

  Oceniono 19 razy 5

  Pisowski Amber Gold. Co robiły pisowskie służby? Ganiają opozycję po ulicach to nie ma już sił na przestępców.

 • Barnaba Wierch

  Oceniono 4 razy 4

  "Polityk nie musi być uczciwy, musi być skuteczny".
  Jarosław Kaczyński

  Kaczyński to pomyłka natury.

  „Gdybyśmy przyjęli założenia czysto moralne,
  to byśmy nigdy niczego nie mieli”
  Jarosław Kaczyński
  „Jeżeli ktoś ma jakieś pieniądze to skądś je ma”
  Lech Kaczyński

 • antikrishti

  Oceniono 4 razy 4

  Czy o to właśnie mininaczlenika bolało kolanko - zdradziecko i proroczo?

 • gj61

  Oceniono 12 razy 4

  Ooooo, to taki z koneksjami TAM wspierał narodowopolski nieRząd? Pecunia non olet, co drabinkowy kurduplu?

 • wj_2000

  Oceniono 8 razy 4

  Parkiet podaje, ze on WRACAŁ z Izraela. Ciekawe jak odszczekacie swoje daleko idące wnioski, gdy się ta wiadomość potwierdzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX