Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy 17 czerwca jest niedziela handlowa?

W czerwcu wypadają dwie niedziele handlowe. 17 czerwca 2018 r. do nich nie należy. Większe zakupy warto zrobić wcześniej. Niektóre sklepy będą jednak otwarte mimo niedzieli bez handlu.

Nie wszyscy pamiętają, czy 17 czerwca wypada niedziela handlowa, czy też niedziela bez handlu. Przypominamy: chociaż w czerwcu 2018 są dwie niedziele handlowe, to ta najbliższa do nich nie należy. 

17 czerwca 2018 r. niedziela bez handlu - jakie sklepy otwarte?

W niedzielę 17 czerwca 2018 zamknięte będą duże sklepy. Zgodnie z prawem otwarte mogą być na przykład sklepy przy stacjach benzynowych, a także Żabki, które są dodatkowo placówkami pocztowymi.

O tym, czy dany sklep z zielonym logo Żabki otworzy swoje podwoje w niedzielę 17 czerwca (niedzielę bez handlu) i o ewentualnych godzinach jego otwarcia decyduje właściciel. Wielu z nich, mimo początkowego wahania, ostatnio decyduje się na otwarcie swego sklepu zarówno w niedziele handlowe, jak i w niedziele bez handlu. 

W niedziele bez handlu, tak jak i w niedziele handlowe, otwarte są niektóre Biedronki. Sprawdź szczegóły: Niedziele handlowe czerwiec. Biedronka, Lidl, Tesco - jak będą otwarte sklepy w weekend?

Zgodnie z ustawą o zakazie handlu niedziele handlowe przypadają w 2018 roku mniej więcej dwa razy na miesiąc (są wyjątki). Na poniższym kalendarzu zaznaczyliśmy także inne dni wolne od handlu.

W 2019 roku niedziele handlowe mają być już tylko raz w miesiącu. W 2020 z kolei większość niedzieli to będą niedziele bez handlu, nieliczne wyjątki będą umożliwiały zrobienie zakupów w niedziele przed świętami.

Niedziele handlowe 2018 - KALENDARZ

Wolne niedziele 2018. Kalendarz niedziel handlowych czerwiec i inne miesiąceWolne niedziele 2018. Kalendarz niedziel handlowych czerwiec i inne miesiące gazeta.pl

Niedziele handlowe czerwiec 2018. Kiedy niedziela handlowa?

Pierwsza niedziela handlowa w czerwcu wypadła 3.06. Niedziele 10 i 17 czerwca to niedziele bez handlu. Kolejna niedziela handlowa przypada dopiero 24 czerwca 2018 r. Wtedy będzie można wybrać się na większe zakupy do galerii handlowych. 

Niedziele handlowe czerwiec 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: