Akcja katolickiego portalu na mundial. Zachęca do "Duchowej Adopcji Reprezentanta"

Tegoroczny mundial zaangażował do kibicowania również media katolickie. Reprezentację Polski można "duchowo zaadoptować" za pośrednictwem portalu Deon.pl.

Mundial może być również świetną okazją do modlitwy. Z tego założenia wychodzi portal Deon.pl, który zorganizował akcję "Duchowa Adopcja Reprezentanta".

Wystarczy uruchomić przycisk "Zacznij losowanie", a komputer wskaże piłkarza lub trenera, za którego można się modlić.

Mundial 2018 to "piękny i ważny czas"

"Oczywiście nie bardzo ma sens modlitwa o to, żeby Polacy wygrali mundial, żeby dokopali przeciwnikom, żebyśmy my wyszli z grupy. To by było trochę dziwne. No bo co by to miało znaczyć, że Pan Bóg bardziej kocha i wspiera Polskę od Senegalu, Kolumbii i Japonii?" - zaznaczają organizatorzy akcji.

"Dla wielu z nas ten miesiąc to naprawdę będzie ważny i piękny czas. Całym sercem chcemy, żeby nasze chłopaki w Rosji pokazały się z jak najlepszej strony, żeby nie zżarły ich nerwy, żeby nie wyeliminowały ich kontuzje. Po prostu, szczerze życzymy każdemu z nich jak najlepiej" - dodaje portal Deon.pl.

Mundial 2018. Modlitwa kibica za reprezentację Polski

Modlitwa, do której zachęca portal, pochodzi z "Modlitewnika Sportowca" w opracowaniu ks. Krzysztofa Banasika.

'Panie Boże, chcę prosić za zawodników mojej ulubionej drużyny. Chcę ich wesprzeć moją modlitwą. Pomagaj im w osiągnięciu najwyższych laurów sportowych i strzeż od kontuzji. Spraw, by przez swoją postawę przynieśli chlubę naszej ojczyźnie czy miejscowości, którą reprezentują. Szczególnie proszę Cię za… [imię i nazwisko sportowca]' - brzmi fragment modlitwy.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz na mundialu 2018 rozegra już 19 czerwca. Polacy zmierzą się z Senegalem w Moskwie.

Po internet do świątyni. Lokalny angielski kościół idzie z duchem czasu

Więcej o: