Parówki z szynki "Simply food" wycofane ze sklepów. GIS znalazł w nich groźne bakterie

Główny Inspektorat Sanitarny nakazał wycofanie jednej z partii parówek z szynki "Simply food". W próbce produktu znaleziono bakterie Listeria monocytogenes.

W parówkach z szybki marki "Simply food" wykryto bakterie Listeria monocytogenes - informuje Główny Inspektorat Sanitarny (GIS). Bakterie znaleziono w jednej z pięciu próbek produktu. Ilość bakterii wyniosła 330 jtk/g (jednostek tworzących kolonię/gram), podczas gdy zgodnie z normami w żadnej z nich nie mogło być więcej niż 100 jtk/g.

GIS nakazał wycofanie partii produktu ze sklepów. "Nie należy spożywać parówek o numerze partii wskazanej w komunikacie, szczególnie na surowo, z uwagi na potencjalne zagrożenie dla zdrowia" - informują inspektorzy.

Parówki "Simply Food" wycofane przez GIS

 • Dane na etykiecie: Parówki z Szynki. Simply food 200g
 • Kraj pochodzenia: Polska
 • Producent: Zakłady Mięsne UNIMIĘS Spółka akcyjna, ul. Powstańców Styczniowych 9, 32-500 Chrzanów, weterynaryjny numer identyfikacyjny: 12030323.
 • Podmiot odpowiedzialny za wprowadzenie produktu na rynek: Madej Wróbel Sp. z o.o., ul. Magazynowa 45, 41-700 Ruda Śląska, weterynaryjny numer identyfikacyjny: PL24720306 WE.
 • Oznaczenie partii produkcyjnej: 180524001, nr operatora 28
 • Termin przydatności do spożycia: należy spożyć do: 16.06.18

Stanowisko firmy Madej Wróbel

"Podjęliśmy zdecydowane kroki w celu wyjaśniania okoliczności powstania niezgodności. (...) W trosce o bezpieczeństwo naszych konsumentów uruchomiliśmy procedury wewnętrzne mające na celu niedopuszczenie do pojawienia się ponownie problemu" - napisała firma Madej Wróbel w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku.

"Mamy do czynienia z bakterią, która jest już na wiele czynników odporna i potrafi się na kolejne wciąż uodparniać. Takie ryzyka monitoruje się, badając określoną ilość prób z założoną częstotliwością" - dodali przedstawiciele w komentarzu.

"Cały czas podnosimy standardy jakości, natomiast mamy świadomość i z pokorą przyznajemy, że nigdy nie jest tak, aby nie mogło być lepiej. Zgodnie z zasadą Deminga: zaplanuj-wykonaj-sprawdź-popraw, działamy, aby było lepiej" - czytamy.

A gdyby plastik nie był szkodliwy dla środowiska? Ten powstaje z bakterii i... słońca

Więcej o:
Komentarze (28)
Parówki z szynki "Simply food" wycofane przez GIS
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 9 razy 7

  Cykl Deminga (przytoczony różni się od oryginalnego), nie zasada, państwo PR z Madeja.

 • pan_glosny

  Oceniono 11 razy 5

  Proponuję zacząć sprawdzać ilość fosforanów w wędlinach, kiełbasach, parówkach.
  Oraz ilość fosforu w sokach pomidorowych (od przenawożenia).
  Od tego można się nabawić niewydolności nerek.

 • danuel

  Oceniono 17 razy 5

  No widzicie i macie swoje "bez konserwantów". Po to mądre ludziki wymyśliły "chemię" w jedzeniu, żeby to jedzenie się nie psuło.

 • Emi Grant

  Oceniono 3 razy 3

  Parówki, który inteligentny człowiek jada takie goowno, kiedyś w parówkach były: oczy, skóry i paznokcie, ostatnio słyszałem, że teraz nawet tego nie ma, one widziały szynkę jak świnia niebo, ludzie, przestańcie żreć jak świnie, jesteście wszak tym, co jecie! Niech producent żre swój wyrób!

 • villiers

  Oceniono 7 razy 3

  Przepraszam ,że pytam.Czy bakterie bakterie Listeria monocytogenes są wybuchowe?

 • kolorofon68

  Oceniono 7 razy 3

  Ponieważ stwór ten ginie już w 60 st. ,nie opychać się parówkami na zimno.

 • magwol2

  Oceniono 2 razy 2

  Brak substancji konserwujących to właśnie powód dla którego zaległa się tam listeria. Konserwanty chronią nas przed zatruciami. I większość jest dużo mniej szkodliwa niż listeria, o jadzie kiełbasianym nie wspominając.

 • shtalman

  Oceniono 10 razy 2

  Listeria monocytogenes nie jest w ogóle groźna, co za banialuki, a parówka ma się ugotować na parze zgodnie z przeznaczeniem, inaczej by się nazywała surówka gdyby się ją miało szamać na surowo

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX