Piasecki prosi Czabańskiego, by wymienił dziennikarza TVP, który prezentuje racje opozycji. I cisza

Konrad Piasecki pytał szefa Rady Mediów Narodowych o jeden materiał krytyczny wobec rządu, lub jednego dziennikarza, prezentującego racje opozycji w TVP. Krzysztof Czabański nie umiał odpowiedzieć na te pytania. Zapewniał jednak, że "są różni dziennikarze".

Nowa fala krytyki spadła ostatnio na TVP, a szczególnie na Krzysztofa Ziemca, jednego z prowadzących "Wiadomości". Zaczęło się od materiału o rocznicy 4 czerwca jako ""symbolu zdrady". Później głośno zrobiło się o słowach Ziemca do studentów o tym, że "ma dzisiaj niezależnego dziennikarstwa". O jakość mediów publicznych pytany był dziś w Radiu ZET szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

- Czy polska racja stanu wymaga, by media publiczne bezkrytycznie opiewały rząd i jego zasługi dla kraju? - zaczął Konrad Piasecki. - Nie opiewają bezkrytycznie. Muszą przedstawić stanowisko rządu, a i nie tylko rządu, bo też parlamentu. Mają obowiązek przedstawiania polskiej racji stanu - argumentował Czabański. Zarzucił też, że to inne media przedstawiają TVP w złym świetle. 

- Kiedy ostatnio w "Wiadomościach" TVP widział pan materiał, który krytycznie oceniałby działania rządu czy partii rządzącej? - dopytywał dziennikarz. Czabański ocenił, że gdy w TVP "przedstawiane są różne problemy", to one są "rodzajem pokazywania, co jest niezrobione, co jest nie tak". 

Szef RMN przyznał, że nie ogląda "Wiadomości" codziennie, ale jest też widzem innych stacji - które zaatakował. - W stacjach komercyjnych ta stronniczość przekracza granice - stwierdził. Później stwierdził, że Telewizja Publiczna na wady, ale "poprawia się". Wśród wad wymienił "publicystyczne paski". Jego zdaniem powinny być czysto informacyjne. 

"Jeden dziennikarz w TVP, który prezentuje racje opozycji"

Piasecki zarzucał, że w TVP nie na pluralizmu, bezstronności i zróżnicowania, które są obowiązkiem publicznego nadawcy. Czabański przekonywał, że pluralizm jest, bo w TVP Info "codziennie się ludzie ścierają przed kamerami". Twierdził też, że "większość dziennikarzy ma poglądy zgodne z poglądami opozycji" i wyrażają je i w mediach publicznych, i komercyjnych. 

- Tacy dziennikarze w mediach publicznych już nie pracują - skontrował prowadzący. - Ja panu wymienię 10 dziennikarzy z mediów publicznych, którzy reprezentują racje obozu władzy - dodał i poprosił Czabańskiego o wymienienie choć jednego dziennikarza w TVP, który prezentuje racje opozycji. 

Czabański zamilkł na kilka sekund i zawiesił wzrok w powietrzu. - Myślę, że są tacy. Usiłuję sobie przypomnieć - powiedział w końcu. Dodał, że "bardzo różni dziennikarze" są w programie PR24 i w Jedynce. - Ta cisza mi wystarczyła - odparł dziennikarz. 

"Media publiczne w Polsce miały wyglądać jak BBC bis. Teraz mamy BBC PiS"

Więcej o:
Komentarze (165)
Czabański nie wymienił jednego pracownika TVP, który prezentuje racje opozycji
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 67 razy 67

  Wszystkim "symetrystom" pozwolę sobie przypomnieć, że ze rządów tej paskudnej PO w TVP mieli swoje programy Pospieszalski, Wildstein, Cejrowski…

  Nigdy Polsce nie było mediów "publicznych", każda partia rządząca miała swoje za uszami - ale TAKIEGO poziomu zawłaszczania mediów i takiej bezczelności przy tym nie było nawet za rządów komuchów z SLD. Oni przynajmniej starali się zachowywać jakieś pozory.

 • biesczad1

  Oceniono 40 razy 38

  Tak, towarzyszu Czabański, w TVPiS są różni dziennikarze: jedni gloryfikują rząd, inni wynoszą na piedestał PiS...

 • shtalman

  Oceniono 25 razy 25

  Towarzysz Czabański zapomniał że jest Goebbelsem jedynie słusznej partii

 • 55kris

  Oceniono 23 razy 23

  Czy ta banda prawych/sprawiedliwych nie widzi, że nawet komuna pewne sprawy przeprowadzała w białych rękawiczkach. A te ćwoki walą bejsbolem. I to na ogół - jak to buraki - na oślep. Ale rozum to trzeba mieć...

 • chi-neng

  Oceniono 22 razy 20

  Czabanski:
  "większość dziennikarzy ma poglądy zgodne z poglądami opozycji"
  -----
  "Tacy dziennikarze w mediach publicznych już nie pracują. Ja panu wymienię 10 dziennikarzy z mediów publicznych, którzy reprezentują racje obozu władzy" - dodał Piasecki i poprosił Czabańskiego o wymienienie choć jednego dziennikarza w TVP, który prezentuje racje opozycji. 
  -----
  Czabański zamilkł na kilka sekund i zawiesił wzrok w powietrzu.
  "Myślę, że są tacy."
  ------------------
  I wszsystko zostalo powidziane.
  Nasuwaja sie wobec tego pytania:

  - Kim jest Czabanski?
  - CZYM JEST TVP, JEZELI NIE SITWA SPELNIAJACA MISJE PRO-RZADOWA?

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 17 razy 17

  Czabański,członek PZPR
  "Był członkiem Związku Młodzieży Socjalistycznej[1]. W latach 1967–1980 należał do Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. " Wikipedia

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 20 razy 16

  Opozycję dziś reprezentuje radio Maryja i Telewizja Trwam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX