Protest w obronie Krzysztofa Ziemca z TVP. "Nagonka wymierzona w wiarygodność dziennikarza"

Krzysztof Ziemiec, prezenter "Wiadomości", spotkał się z falą krytyki m.in. po wydaniu tego programu TVP z 4 czerwca. Teraz w jego obronie staje Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich protestuje przeciwko "nieuzasadnionemu podważaniu wiarygodności osób pracujących w środkach masowego komunikowania". Jako przykład podaje Krzysztofa Ziemca, który spotkał się ostatnio z ostrą krytyką.

"Wiadomości" TVP wywołały kontrowersje

Dlaczego? W "Wiadomościach" TVP emitowanych 4 czerwca w trakcie zapowiedzi Ziemca na pasku pojawił się krytykowany później szeroko napis: "4 czerwca - symbol zdrady i zmowy elit". Sam Krzysztof Ziemiec tłumaczył później, że nie odpowiada za paski emitowane w trakcie programu TVP, który prowadzi.

Jak pisze SDP w liście otwartym to, czego doświadcza m.in. Krzysztof Ziemiec, to "kampania medialna" "nagonka wymierzona w jego wiarygodność jako dziennikarza". List protestacyjny podpisała dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.

Protest SDP w obronie Krzysztofa Ziemca - pełna treść:

"Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP protestuje przeciwko nieuzasadnionemu podważaniu wiarygodności osób pracujących w środkach masowego komunikowania czego jaskrawym przykładem jest kampania medialna wymierzona w red. Krzysztofa Ziemca z TVP.

Ostatnie publikacje poświęcone red. Krzysztofowi Ziemcowi mają charakter personalnej
nagonki wymierzonej w jego wiarygodność jako dziennikarza. Powstały w oparciu o wyrwane z kontekstu opinie i wypowiedzi ze spotkań ze studentami, a ich efektem jest fala nienawistnych i obraźliwych komentarzy. Tego typu nieobiektywne publikacje nastawione na stygmatyzowanie osoby o uznanym dorobku i znaczącej pozycji w środowisku dziennikarskim źle służą debacie publicznej przez co naruszają zasadę wolności słowa, która jest podstawą funkcjonowania demokratycznego państwa."

'Nie jesteśmy w telewizji. Proszę nie cenzurować!'. Debata o TVP zaczęła się od awantury

Więcej o:
Komentarze (147)
Protest w obronie Krzysztofa Ziemca z "Wiadomości" TVP
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 79 razy 79

  SDP - i wszystko jasne. Stowarzyszenie Dupolizów PiSowskich takich samych jak tow. Ziemiec. Tylko jednolitych uniformów im brak z logo "dobrej" zmiany.

 • westgreg

  Oceniono 54 razy 54

  A po wuj Ziemcowi wiarygodność? Nie przeczyta bez niej tekstów z promptera?

 • krynolinka

  Oceniono 55 razy 49

  Jak nagonka, gość się skulsonił i odbija piłeczkę, że każdy w mediach jest kulsonem.
  Niech Ziemiec powie w czyjej obronie stawał gdy zwalniano innych hurtowo w telewizorze.
  Gdy groził Gliński czy Pawłowicz..

 • maciej_aszek

  Oceniono 47 razy 47

  Co tu komentować? Qu... qu...e łba nie urwie. I tyle w temacie.

 • antropoid

  Oceniono 40 razy 38

  "Wiarygodność dziennikarska" taka sama jak czystość pań spod latarni.

 • meles-meles

  Oceniono 35 razy 35

  Ziemiec jest w branży (poza mediami państwowymi) skończony i dobrze o tym wie i żadne "protesty w obronie" tego nie zmienią. Tak się składa, że mam wielu znajomych z kadry na uniwersytecie, na którym red. Ziemiec się ostatnio "objawił" i wszyscy jak jeden uważają go za "żenadę" mimo, że charakter uniwersytetu powszechnie kojarzy się z ekipą rządzącą.

 • apolis

  Oceniono 30 razy 30

  To teraz jeszcze tylko czekam na protest Związku zawodowego prostytutek, protestujących przeciwko porównywaniu ich do niektórych dziennikarzy "mediów tożsamościowych"...

 • antropoid

  Oceniono 27 razy 27

  Wiarygodnie to on tylko światopogląd zmienia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX