Sąd Najwyższy oddala kasację Zbigniewa Ziobry w sprawie drukarza. "Historyczne zwycięstwo LGBT"

Sąd Najwyższy oddalił kasację Zbigniewa Ziobry. Chodzi o sprawę pracownika drukarni, który odmówił wydrukowania materiałów promocyjnych organizacji LGBT. Sąd uznał, że drukarz popełnił wykroczenie. Ziobro ogłosił, że skieruje sprawę do TK.

Sąd Najwyższy w czwartek oddalił kasację, którą we wrześniu ubiegłego roku złożył Zbigniew Ziobro, prokurator generalny i minister sprawiedliwości. O co poszło? W 2016 r. organizacja społeczna LGBT Business Forum zamówiła w łódzkiej drukarni wykonanie specjalnego materiału z logotypem organizacji. "Odmawiam wykonania roll up’u z otrzymanej grafiki. Nie przyczyniamy się do promocji ruchów LGBT naszą pracą" - maila o takiej treści wysłał organizacji drukarz. 

Zbigniew Ziobro: Sąd stanął po stronie przemocy państwa

Sprawa, poprzez Rzecznika Praw Obywatelskich, trafiła na policję. W marcu 2017 r. Sąd Rejonowy dla Widzewa-Łodzi uznał, że Adam J., pracownik, który wysłał e-mail, popełnił wykroczenie. Sąd Okręgowy utrzymał w maju ten wyrok. We wrześniu Zbigniew Ziobro wniósł do SN o kasację. - Uważam ten wyrok za błędny, naruszający konstytucyjną zasadę wolności sumienia - mówił wówczas Ziobro.

Jak teraz skomentował decyzję Sądu Najwyższego? 

Sad Najwyższy wypowiedział się w tej sprawie przeciwko wolności. Sąd Najwyższy stanął po stronie przemocy państwa w służbie ideologii aktywistów homoseksualnych, a przeciwko wolności, która jest zagwarantowana w polskiej konstytucji każdemu obywatelowi

- powiedział podczas konferencji Zbigniew Ziobro. Prokurator generalny stwierdził też, że drukarz nie odmówił usługi z powodu homoseksualizmu klientów.

- On z tego powodu w najmniejszym stopniu ich nie piętnował, nie krytykował. - powiedział Ziobro. - On odmówił im wykonania usług, których treść była w sposób oczywisty sprzeczna z jego wiarą i z jego przekonaniami i wartościami, które stanowią identyfikację jego wartości i w tym sensie jego człowieczeństwa - stwierdził.

Sprawą drukarza zajmie się Trybunał Konstytucyjny

Zbigniew Ziobro stwierdził, że Sąd Najwyższy "poszedł w duchu poprawności politycznej, która pojawia się w niektórych krajach zachodniej Europy, które w sposób represyjny przy użyciu przemocy państwa są wprzęgane w służbę ideologii aktywistów homoseksualnych". Minister sprawiedliwości zapowiedział skierowanie wniosku do Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie.

"Historyczne zwycięstwo równości"

Wyrok Sądu Najwyższego to historyczne zwycięstwo równości w Polsce! Dzisiaj postawiliśmy wielki krok w kierunku równouprawnienia osób LGBT. Wierzymy, że już wkrótce kwestie zmian prawnych dotyczących osób LGBT nabiorą tempa. A to pozwoli gejom, lesbijkom, osobom biseksualnym i transpłciowym mieszkającym w Polsce żyć godnie i na równi z innymi

– podsumowała z kolei decyzję Sądu Najwyższego Cecylia Jakubczak z Kampanii Przeciw Homofobii.

Tęcza znika z pl. Zbawiciela. Rozpoczęła się rozbiórka

Więcej o:
Komentarze (657)
Sąd Najwyższy oddala kasację Zbigniewa Ziobry ws. drukarza
Zaloguj się
 • timeline1

  Oceniono 131 razy 97

  Wszystkim, którzy zachwalają postawę drukarza polecam wyobrazić sobie świat, w którym każdy z jakiejkolwiek przyczyny, może odmówić obsługi klienta. W warzywniaku nie kupisz ziemniaków bo jesteś rudy, a właściciel rudzielców nie lubi. W aptece pani leku nie sprzeda boś za wysoki, butów nie kupisz bo masz zielone oczy, dziecka ci do przedszkola nie przyjmą bo bo lubisz grać w gry komputerowe a przedszkolanka uważa, że to złe. Serio chcecie takiego świata?

 • dziki_truten

  Oceniono 74 razy 60

  Bo w Polsce to wszystkich gryzie sumienie - tak do 15.00, lub w godzinach pracy. Po 15.00 nawet mocno wierzącym ginekologom to mija.

 • mat.31

  Oceniono 31 razy 25

  Widzę, że większość piszących tu polaczków zajebiście czułaby sie w hitlerowskich Niemczech, gdzie do lokali wpuszczano tylko Niemców (w imie wolności oczywiście - własnej).

 • burek_polny

  Oceniono 23 razy 21

  A co z aptekami, ktore nie sprzedaja pigulek, powolujac sie na tzw. "klauzule sumienia" ? Identyczna sprawa - czekam na sprawiedliwy wyrok.

 • greeg99

  Oceniono 23 razy 19

  po raz kolejny "zero" błysnął rozumieniem prawa sposobem analnym. Ja się tylko zastanawiam kto takich debili przez studia przepuścił, choć akurat "karierę" studencką Ziobry znam i był popychany przez protegowanych z partii. Panowie profesorowie wydziałów prawa. Taką elitę prawników wypuściliście biorąc łapówki i przymykając oczy. Teraz zbiera tego żniwo całe społeczeństwo.

 • munaciello

  Oceniono 23 razy 17

  W imię wolności à la PiS ci, którzy wyznają religię inną niż katolicka, mają inny światopogląd niż PiS-owski, mają inne poglądy polityczne niż PiS-owcy, nie są genetycznymi patriotami i prawdziwymi Polakami oraz nie mają białego koloru skóry i są orientacji homoseksualnej będą mogli być bezkarnie nieobsługiwani w urzędach, niewpuszczani do państwowych obiektów kultury i rozrywki, nieobsługiwani przez państwową służbę zdrowia itd., bo PiS-owcy urzędnicy i pracownicy MOGĄ zgodnie ze swym PiS-owskim sumieniem odmówić zajęcia się kimś, kto ma inne poglądy niż oni, wyznaje inną niż oni religię, jest innego niż oni pochodzenia etnicznego czy rasowego lub ma inną niż oni orientację seksualną.
  To się nazywa wolność.
  Wolność dla PiS-dzielców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX