Niedziele handlowe 2018. 17 czerwca - czy sklepy są dziś otwarte?

17 czerwca niektóre sklepy będą zamknięte - dziś wypada niedziela wolna od handlu. Gdzie w taki dzień możemy coś kupić? Okazuje się, że wybór jest spory.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy 17 czerwca zrobimy zakupy?

Dzisiejszy dzień jest niedzielą wolną od handlu. Zgodnie z zasadami przyjętymi wraz z ustawą o zakazie handlu w niedzielę w każdym miesiącu 2018 roku wypadają tylko dwie niedziele handlowe (są to pierwsze i ostatnie niedziele miesiąca). Pozostałe dwie lub trzy niedziele, w zależności od długości miesiąca, są dniami wolnymi od handlu. Nie oznacza to jednak, że w dni takie jak 17 czerwca (niedziela bez handlu) nie możemy nic kupić.

Niedziele handlowe czerwiec. Biedronka, Lidl, Tesco - jak będą otwarte sklepy w weekend?

Niedziele handlowe czerwiec 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W dniu dzisiejszym sklepy będą otwarteNiedziele handlowe czerwiec 2018. W dniu dzisiejszym sklepy będą otwarte Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Gdzie na zakupy w niedzielę bez handlu?

Jak czytamy w ustawie o zakazie handlu w niedziele, zakaz ten nie obowiązuje wszystkich, a najnowsze przepisy wyszczególniają 32 wyjątki od ogólnopolskiej reguły. Podział na niedziele handlowe i niehandlowe nie obowiązuje aptek, klinik dla zwierząt, piekarni, sklepów z dewocjonaliami, stacji benzynowych czy punktów pocztowych.

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. oraz w inne niedziele wolne od handlu otwarte mogą być także niektóre większe sklepy, np. Biedronki na dworcach. Otwarte będą też niektóre Żabki.

Niedziele handlowe i niehandlowe? Właściciele sieci sklepów Żabka znaleźli na to sposób

Niedziele handlowe. Jeżeli w najbliższą niedzielę zabraknie nam pieczywa, możemy się udać do któregoś ze sklepów sieci ŻabkaNiedziele handlowe. Jeżeli w najbliższą niedzielę zabraknie nam pieczywa, możemy się udać do któregoś ze sklepów sieci Żabka Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

W niedziele wolne od handlu możemy także wybrać się z bliskimi na obiad na mieście – otwarte będą m.in. restauracje, kawiarnie, bary, cukiernie czy lodziarnie, które mogą handlować bez ograniczeń.

17 czerwca otwarte będą również placówki istotne z punktu widzenia turystów, np. muzea, teatry, kina i inne placówki kultury, a także hotele i sklepy z pamiątkami.

Niedziele handlowe 2018. Sprawdź kalendarz niedziel handlowych na kolejne miesiące

Niedziele handlowe 2018 - w te dni sklepy będą zamknięte

Więcej o: