Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy 24 czerwca to niedziela handlowa?

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią robić zakupy w ostatni dzień tygodnia. 24 czerwca, czyli jutro, wypada niedziela handlowa.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 24 czerwca możemy kupować bez ograniczeń

Zbliżająca się niedziela (24 czerwca) to ostatnia już niedziela w tym miesiącu, a więc także niedziela handlowa.

Jak będą otwarte sklepy 23-24 czerwca? Biedronka, Lidl, Tesco

Zgodnie z zasadami obowiązującymi od momentu przyjęcia ustawy o zakazie handlu w niedzielę, w każdym miesiącu tego roku wypadają dwie niedziele handlowe – ostatnia oraz pierwsza niedziela miesiąca. Warto zapamiętać tę regułę, aby zaplanować zakupy nieco wcześniej.

Niedziele handlowe czerwiec 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018. 24 czerwca sklepy będą otwarteNiedziele handlowe 2018. 24 czerwca sklepy będą otwarte Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach?

Autorzy ustawy o zakazie handlu w niedzielę ustalili, że zakaz ten będzie wprowadzany stopniowo. Do końca tego roku warto pamiętać, że to pierwsze i ostatnie niedziele miesiąca są niedzielami bez handlu. W 2019 roku sytuacja nieco się zmieni – sklepy będą otwarte wyłącznie w jedną niedzielę miesiąca. Jakie zmiany czekają na nas w kolejnym, 2020 roku?

Niedziele handlowe 2018. Kalendarz niedziel handlowych na kolejne miesiące

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Już za pół roku będziemy musieli przywyknąć do kolejnych zmianNiedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Już za pół roku będziemy musieli przywyknąć do kolejnych zmian Fot. Jakub Porzycki / Agencja Wyborcza.pl

Tym, którzy narzekają na to, że niedziel handlowych jest za mało, przypominamy: już za dwa lata niedziele handlowe będą tylko siedem razy w roku! Wśród wyjątkowych niedziel znajdą się dwie przed Bożym Narodzeniem oraz jedna przed Wielkanocą (tzw. Niedziela Palmowa); handlowymi niedzielami będą też: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Te same siedem niedziel będzie także niedzielami handlowymi w kolejnych latach.

Podział na niedziele handlowe i niedziele bez handlu? Tak radzą sobie sklepy Żabka

Więcej o: