Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy 24 czerwca to niedziela handlowa?

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które lubią robić zakupy w ostatni dzień tygodnia. 24 czerwca, czyli jutro, wypada niedziela handlowa.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 24 czerwca możemy kupować bez ograniczeń

Zbliżająca się niedziela (24 czerwca) to ostatnia już niedziela w tym miesiącu, a więc także niedziela handlowa.

Jak będą otwarte sklepy 23-24 czerwca? Biedronka, Lidl, Tesco

Zgodnie z zasadami obowiązującymi od momentu przyjęcia ustawy o zakazie handlu w niedzielę, w każdym miesiącu tego roku wypadają dwie niedziele handlowe – ostatnia oraz pierwsza niedziela miesiąca. Warto zapamiętać tę regułę, aby zaplanować zakupy nieco wcześniej.

Niedziele handlowe czerwiec 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe 2018. 24 czerwca sklepy będą otwarteNiedziele handlowe 2018. 24 czerwca sklepy będą otwarte Fot. Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Jakie zmiany w kolejnych latach?

Autorzy ustawy o zakazie handlu w niedzielę ustalili, że zakaz ten będzie wprowadzany stopniowo. Do końca tego roku warto pamiętać, że to pierwsze i ostatnie niedziele miesiąca są niedzielami bez handlu. W 2019 roku sytuacja nieco się zmieni – sklepy będą otwarte wyłącznie w jedną niedzielę miesiąca. Jakie zmiany czekają na nas w kolejnym, 2020 roku?

Niedziele handlowe 2018. Kalendarz niedziel handlowych na kolejne miesiące

Niedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Już za pół roku będziemy musieli przywyknąć do kolejnych zmianNiedziele handlowe 2018, 2019, 2020. Już za pół roku będziemy musieli przywyknąć do kolejnych zmian Fot. Jakub Porzycki / Agencja Gazeta

Tym, którzy narzekają na to, że niedziel handlowych jest za mało, przypominamy: już za dwa lata niedziele handlowe będą tylko siedem razy w roku! Wśród wyjątkowych niedziel znajdą się dwie przed Bożym Narodzeniem oraz jedna przed Wielkanocą (tzw. Niedziela Palmowa); handlowymi niedzielami będą też: ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca oraz sierpnia. Te same siedem niedziel będzie także niedzielami handlowymi w kolejnych latach.

Podział na niedziele handlowe i niedziele bez handlu? Tak radzą sobie sklepy Żabka

Więcej o:
Komentarze (31)
Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy 24 czerwca to niedziela handlowa?
Zaloguj się
 • think-10

  Oceniono 6 razy 6

  Ten kto wymysla zakazy handlu nie dba o ekonomie i dobrobyt kraju. W usa supermarkety handluja 24/7 zeby byly obroty, I podatki do skarbu panstwa.

 • think-10

  Oceniono 8 razy 6

  Ta niedziela jest handlowa a tamta nie jest. A kiedy beda kartki ile czego mozna kupic??

 • Jeroen Langen

  Oceniono 5 razy 5

  Kościół lepiej zamknijcie w niedziele a nie sklepy idioci bo pastor będzie kasę zebrał od ludzi

 • adas_tornado

  Oceniono 4 razy 4

  @komentarzdramatyczny
  czyli przyznajesz, ze przekolorowujesz, czyli manipulujesz, a to jest rodzaj kłamstwa. W tym momencie cyklu ekonomicznego tego nie widać, ale do czasu.
  Od pisowcow, ktorych znam osobiscie troska o pracownikow to podstawowy argument, przykrywający religijne motywacje, a argument, ze w calej europie tak jest to tez slysze na okolo, glownie od takich co z powiatu co najwyzej do stolycy wyjechali, a dalej to tylko zeby sie nawalic na all-inlclusive. Dowiedz sie jak to wyglada w europie a potem sie wypowiadaj.
  Kolejne kłamstwo to mowienie, ze wyborcza mowi, ze bedą ciecia i cytując artykul, ktory cytuje co mowi POHiD. Ty nie potrafisz kogos zacytowac, bo przekoloryzowujesz i jak ktos cytuje kogos innego to mu zarzucasz, ze sam tak pisze. Taka bolszewicka mentalność komentarzadramatycznego...

 • think-10

  Oceniono 5 razy 3

  Wyslac do szkoly dobrych manier wszystkich chamow. Brak cywilizacji!!

 • bartw2k9

  Oceniono 6 razy 2

  Poje.. A to niby z jakiej racji wprowadzają tak durną i wkurw.. ustawę? Durny pis tylko szkodzi temu kraju niszczy gospodarkę i utrudnia życie obywatelom.

 • kann2

  Oceniono 6 razy 2

  A napiszecie też za tydzień o tym? I za dwa, i za trzy, i za cztery tygodnie? Proszę, zawsze piszecie. Wszyscy czekają.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 14 razy 0

  Gdybym wiedział, że zakaz handlu w niedzielę będzie powodował podwójną produkcję piany na pyskach lewaków to tym bardziej bym popierał jego wprowadzenie.
  A gospodarka dalej dziwnym trafem nie padła.... ciekawe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX