Autokar miał zabrać dzieci na wycieczkę szkolną. Ale z pojazdu dosłownie lało się paliwo

Olej napędowy wylewał się z autokaru, którym kierowca miał zabrać dzieci ze szkoły w Maszewie (woj. lubuskie) na wycieczkę. Interweniowała policja.

W poniedziałek uczniowie ze szkoły w miejscowości Maszewo pod Krosnem Odrzańskim mieli wybrać się na wycieczkę. Jednak ich wyjazd się opóźnił. Autokar, którym mieli jechać, skontrolowała policja. Okazał się, że ma on duże wycieki oleju napędowego.

W związku z tym funkcjonariusze drogówki zakazali kierowcy dalszej jazdy i zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu - podaje lubuska policja. Dzieci pojechały na wycieczkę z opóźnieniem, po wezwaniu autokaru zastępczego.

Konieczna była interwencja strażaków z Krosna oraz OSP Połęcko, którzy zabezpieczyli wyciek z pojazdu oraz plamę paliwa w miejscu postoju. 

Lubuska policja podaje, że w powiecie krośnieńskim przeprowadzono w maju 43 kontrole i po raz pierwszy zdarzyło się, że autokar nie nadawał się do jazdy. Policja zachęca rodziców i opiekunów, by wzywać kontrole przed wyruszeniem dzieci na wycieki autokarowe. 

Więcej o:
Komentarze (11)
Autokar miał zabrać dzieci na wycieczkę szkolną. Z pojazdu lało się paliwo
Zaloguj się
 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 22 razy 16

  A miał sw. Krzysztofa na tapicerce i różaniec na lusterku?
  Bo jak tak to można było puścić.

 • freud1

  Oceniono 21 razy 13

  Krasj zawierzony Matce Boskiej, Jezusowi i Bog sam jeden wie komu jeszcze.
  Smialo, zmiescicie sie.

 • shtalman

  Oceniono 12 razy 10

  To był elektryczny autobus, paliwo rozlała konkurencja

 • art4tiger

  Oceniono 5 razy 5

  Jak zwykle upublicznianie sensacji i zapominanie o prawdziwych czynnikach ryzyka. Przeciekający zbiornik to rzadka awaria ale tylko awaria - autobus do podmiany, szybkiej naprawy (parę godzin) i tyle. Nieuwaga kierowcy jak zabierał z bazy. Nauczyciele praktycznie do każdej wycieczki szkolnej "zamawiają" wizytę policji. Co ciekawe nikt się nie przejmuje zupełnie innym faktem - średnim wiekiem autobusów dowożącym dzieci do szkoły - tam gdzie gminy wybierają wykonawcę wg kryterium najniższej ceny. Stare 25-30 letnie autobusy (niektóre jeszcze made in PRL) tam jakoś nie przeszkadzają. Ważne że tanio.

 • yosemitesam

  Oceniono 7 razy 5

  No i nasz kochany rząd ma kolejną aferę paliwową na rozkładzie.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 8 razy 4

  Budujmy elektrownie atomowe!...

 • nikifor666

  Oceniono 7 razy 3

  A sadzilem, ze po tylu latach glupki sie nauczyly, ze taka akcja zakonczy sie tylko zatrzymaniem dowodu, mandatem i prblemami z zalatwieniem transprtu zastepczego.
  Ale jak widac glupki sie nie ucza.

 • xsawer

  Oceniono 5 razy 1

  "Autokar miał zabrać dzieci "
  -Z emerytami pojechałby dalej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX