Wójt Tuszowa Narodowego "reaguje na zło na Zachodzie". I wiesza Dekalog na szkołach

Godło, flaga i... marmurowe tablice z Dekalogiem. Tak wyglądają teraz szkoły w gminie Tuszów Narodowy na Podkarpaciu. Dziesięć Przykazań Bożych w każdej szkole to pomysł wójta Andrzeja Głaza z PiS. To jego "reakcja na zło, które dzieje się na Zachodzie" - opisuje "Gazeta Wyborcza".

Na wszystkich pięciu szkołach publicznych w gminie Tuszów Narodowy obok Mielca zawisły marmurowe tablice z wyrytym Dekalogiem. Jak opisuje rzeszowska "Gazeta Wyborcza", to pomysł wójta gminy. 

Andrzej Głaz z PiS tłumaczył, że to jego "reakcja na to wszystko zło, które się dzieje na Zachodzie". Lokalny polityk nie chce, by "zło" - pod którym rozumie m.in. aborcję, eutanazję i związki homoseksualne - "trafiło do naszej ojczyzny". Wójt argumentował też, że na Zachodzie katolicy są dyskryminowani i "spychani do katakumb", nie mogą publicznie okazywać wiary. Dodał, że wiedzę czerpie z telewizji. 

Głaz mówił, że tablice znalazły się na szkołach, bo te powinny nie tylko uczyć, ale też - razem z Kościołem - "wychowywać". Relacjonował, że mieszkańcy przyjęli pomysł "nawet z euforią" i gratulowali pomysłu. Z "życzliwością" do powieszenia tablic mieli odnieść się dyrektorowie szkół.

O dzieciach innych wyznań lub niewierzących w gminie wójt "nie wie". Przekonuje też, że Dekalog nie godzi w ich godność, a ponadto i tak w każdej klasie są krzyże i "nikomu nie przeszkadzają".

Czytaj więcej na rzeszow.wyborcza.pl.

Więcej o:
Komentarze (158)
Wójt Tuszowa Narodowego powiesił marmurowy Dekalog na szkołach
Zaloguj się
 • naz_niepoprawna

  Oceniono 48 razy 40

  Słyszałem dzisiaj wypowiedź dyrektorki jednej z tych szkół. Ona nie widzi niczego niestosownego, a świeckość szkoły na w dudzie.

  Ale to Podkarpacie - tam psy dudami szczekają, a dżdżownice szpagaty robią.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 42 razy 36

  A przeczytał te przykazania i stosuje się do nich, czy tylko kazał je powiesić?

 • nuclearsnake

  Oceniono 42 razy 32

  owszem, krzyże przeszkadzają normalnym ludziom, którzy nie chcą być przymuszani do życia zgodnie z katolicką ideologią, poza tym są niezgodne z konstytucją w której jest rozdział kościoła od państwa, a na koniec niech sam nie dyskryminuje religijnie ludzi, którzy chcą mieć prawo do aborcji, eutanazji i związków homoseksualnych w tym małżeństw i adopcji, a także do publicznego okazywania swojej homoseksualności

 • alicia.online

  Oceniono 34 razy 28

  Tak się kończy brak reakcji na stałe mieszanie się Kościoła do szkół. Mamy kolejny przykład na to, że przedstawiciel władzy publicznej nie rozumie konstytucji, nie stosuje jej, działa wbrew niej, a do tego uważa, że należy mu się za to chwała. "Taki mamy klimat"...polityczny. W praworządnym państwie tablice zniknęłyby szybciej, niż powstały, a wójt odpowiadałby za niegospodarność w wydawaniu pieniędzy publicznych. No, ale Polska nie jest krajem praworządnym, tylko teokracją jak się okazuje.

 • Oceniono 38 razy 28

  Wójt musi być wyjątkową katolicką kanalią . Z tego śmiecia żaden polak tylko katolicki kolaborant.

 • zloty_cielec69

  Oceniono 33 razy 27

  partia, która pogoni czarnego okupanta, ma mój głos i głosy moich bliskich!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX