Ćwiąkalski chce 18 milionów zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy

Zbigniew Ćwiąkalski, były minister sprawiedliwości, będzie walczył o 18 milionów złotych zadośćuczynienia dla Tomasza Komendy. Oznacza to milion złotych za każdy rok, który niesłusznie skazany mężczyzna spędził za kratami.

W 2004 roku Tomasz Komenda został niesłusznie uznany za winnego gwałtu i zabójstwa 15-letniej Małgosi. Sąd zawyrokował dla niego 25 lat więzienia. W tym roku, po 18 latach odsiadki, doszło jednak do uniewinnienia mężczyzny.

To i tak za mało

Zbigniew Ćwiąkalski przyznaje na łamach "Faktu", że 18 milionów złotych to ogromna kwota, ale i tak nie jest ona w stanie wynagrodzić poszkodowanemu lat spędzonych w więzieniu. Mężczyzna przeszedł prawdziwe piekło, dwa razy próbował odebrać sobie życie. Ćwiąkalski walczy o tak wysokie zadośćuczynienie również z tego powodu, że odszkodowanie w przypadku Tomasza Komendy mogłoby być niewielkie. Wylicza się je bowiem na podstawie zarobków, jakie niesłusznie skazany mógłby otrzymywać na wolności. W momencie skazania Tomasz Komenda miał ukończoną jedynie szkołę podstawową i szkołę specjalną. Pracował na myjni, więc jego zarobki były małe.

Zmarł główny świadek w sprawie Komendy

Dzisiaj rzecznik łódzkiej prokuratury potwierdził informację o śmierci Doroty P. To ona na podstawie portretu pamięciowego wskazała Tomasza Komendę jako winnego zabójstwa nastolatki. Wiadomo, że kobieta w tym czasie była zwaśniona z rodziną oskarżonego. Dorota P. miała zostać przesłuchana w obecnym postępowaniu wyjaśniającym nieprawidłowości w procesie Tomasza Komendy. 58-latka zmarła w szpitalu we Wrocławiu. Prokuratura ma zbadać okoliczności jej śmierci. Jutro odbędzie się sekcja zwłok.

Nie żyje Dorota P. To ona wskazała Tomasza Komendę jako winnego >>>

Więcej o:
Komentarze (19)
Tomasz Komenda. 18 milionów za 18 lat piekła za kratami
Zaloguj się
 • zelenyles

  Oceniono 4 razy 4

  jak jest niewinny to tyle mu się należy jak psu buda

 • yaspiman

  Oceniono 5 razy 3

  żądania uczciwe.
  pieniądze powinni wypłacić sprawcy tej niegodziwości.

 • chi-neng

  Oceniono 6 razy 2

  Uwazam, ze jezeli faktycznie jest niewinny, to te 18 milionow, jest najmniej, jJAKIE MU SIE "NALEZA".

 • dziekuje-za-uwage

  Oceniono 5 razy 1

  Tylko niech to pójdzie z kieszeni prokuratora i policjantów co go wsadzili, nie z budżetu.
  Nie chcę płacić za błędy kasty.

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 5 razy 1

  Jemu należy się i 100 milionów, byle te koszty zostały ściągnięte z prywatnych majątków tych którzy doprowadzili go za kraty.

 • blski

  Oceniono 2 razy 0

  Zadna suma pieniedzy nie jest w stanie niczego zmienic.
  Jezeli nawet zalozymy, ze Komenda nie jest dzieckiem rodziny patologicznej, a wydaje sie ze jest, Dac czlowiekowi ktory wychowal sie w wiezieniu, pieniadze to jak malpie brzytwe, ale nie ma innej alternatywy. Po prostu spoleczenstwo chce miec poczucie, ze zrekompensowalo wyrzadzona mu krzywde.
  Komenda juz ma, a po otrzymaniu milionow bedzie mial jeszcze wiecej przyjaciol ktorzy nigdy nie wierzyli w jego wine, niezwykle kochajaca go rodzine, az do pociotkow o ktorych istnieniu nie mial pojecia. I to w tym towarzystwie bedzie cieszyl sie, nie na sucho, cieszyl sie odzyskana wolnoscia.
  Nie nalezy zapominac o "milosci od pierwszego wejzenia (w konto bankowe).
  Mam nadzieje, ze sie myle, ale nie dziwilbym sie gdyby Komenda w ciagu krotkiego czasu wpadl w jakis zgubny nalog.

 • onduma

  Oceniono 4 razy 0

  A ile chce Cwiakalski ? Gdyby prawo byloby sprawiedliwe to nie znajacy prawa pastuszek mialby w sadzie takie same szanse jak najdrozsza kancelaria.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX