Nadchodzą gwałtowne burze. IMGW wydało ostrzeżenia drugiego stopnia

Intensywne burze po raz kolejny nawiedzą Polskę. Informacji na temat tego, gdzie jest burza, warto szukać na sprawdzonych serwisach pogodowych. Przewidywania meteorologiczne są na tyle poważne, że IMGW wydało ostrzeżenia II stopnia.

Wyładowania atmosferyczne pojawią się dzisiaj na terenie południowo-wschodniej Polski. Natomiast ostrzeżenia hydrologiczne wydano dla województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Gdzie jest burza?

O stanach alarmowych informuje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? >>>

Ostrzeżenia przed burzami

IMGW wydało ostrzeżenie stopnia I dla województwa świętokrzyskiego i południowej części województwa lubelskiego w związku z przewidzianymi intensywnymi opadami deszczu. Z kolei ostrzeżenie I stopnia dotyczący burz z gradem obowiązuje na terenie północnej części Podkarpacia i środkowej części województwa małopolskiego. Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia, który również dotyczy burz z gradem, obejmuje tereny województwa małopolskiego, w tym powiat gorlicki i nowosądecki, a także południową i wschodnią część województwa podkarpackiego.

Ostrzeżenia hydrologiczne

IMGW wydało również ostrzeżenia hydrologiczne II stopnia dla zlewni znajdujących się w województwie dolnośląskim i opolskim. Te ostrzeżenia wskazują, że stan wody może ułożyć się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, ale jeszcze poniżej stanów alarmowych.

Z naturą nie ma żartów. Jak uniknąć porażenia piorunem, gdy zastanie nas burza?

Więcej o: