Miał wieźć dzieci autokarem na wycieczkę szkolną. Po kontroli stracił prawo jazdy

Ponad 0,5 promila alkoholu miał w organizmie 51-letni kierowca autokaru, który chciał wyruszyć z uczniami jednej z bialskich szkół na wycieczkę. Mężczyzna wpadł podczas kontroli autobusu.

Dzisiaj o godz. 6:00 policjanci z komendy w Białej Podlaskiej skontrolowali autokar i kierowcę, który miał wieźć dzieci na wycieczkę. Kontrola odbyła się na placu szkolnym, skąd młodzież miała pojechać do Lublina. Kontrola była wcześniej zgłoszona przez organizatora.

Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny wycieczkowego volvo oraz trzeźwość kierowcy. Wówczas okazało się, że siedzący za „kółkiem” 51-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na miejscu kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Wycieczka wyruszyła z Białej Podlaskiej z opóźnieniem, jednak już bezpiecznie i z trzeźwym kierowcą, którego zapewniła firma przewozowa.

Przypominamy: każdy może zadzwonić na "112"

Teraz 51-latek odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdy zorganizowany wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 112. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. 

Więcej o: