Miał wieźć dzieci autokarem na wycieczkę szkolną. Po kontroli stracił prawo jazdy

Ponad 0,5 promila alkoholu miał w organizmie 51-letni kierowca autokaru, który chciał wyruszyć z uczniami jednej z bialskich szkół na wycieczkę. Mężczyzna wpadł podczas kontroli autobusu.

Dzisiaj o godz. 6:00 policjanci z komendy w Białej Podlaskiej skontrolowali autokar i kierowcę, który miał wieźć dzieci na wycieczkę. Kontrola odbyła się na placu szkolnym, skąd młodzież miała pojechać do Lublina. Kontrola była wcześniej zgłoszona przez organizatora.

Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny wycieczkowego volvo oraz trzeźwość kierowcy. Wówczas okazało się, że siedzący za „kółkiem” 51-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie. Na miejscu kontroli drogowej funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Wycieczka wyruszyła z Białej Podlaskiej z opóźnieniem, jednak już bezpiecznie i z trzeźwym kierowcą, którego zapewniła firma przewozowa.

Przypominamy: każdy może zadzwonić na "112"

Teraz 51-latek odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Każdy zorganizowany wyjazd można zgłosić dzwoniąc na numer 112. Przeprowadzona przez policjantów kontrola może zapobiec tragedii. 

Więcej o:
Komentarze (26)
Miał wieźć dzieci autokarem na wycieczkę szkolną. Po kontroli stracił prawo jazdy
Zaloguj się
 • Oceniono 7 razy 7

  Bardzo słuszne są taką samą chociaż to podwórko policja ogarnia w jakimś stopniu bo co chwilę dowiaduje się że jakiś miłośnik gorzały zawodowy kierowca dureń bawi się w gorzałkę i słusznie powtórzę jeszcze raz

 • kingsizemax

  Oceniono 5 razy 3

  -Tylko jedno piwko, panie władzo.

 • lubekf

  Oceniono 4 razy 2

  sam " własnoręcznie " sobie zrujnował nie udało mu się zrujnować jeszcze bardziej i nikogo po pijaku nie zabił .

 • donmarek

  Oceniono 4 razy 2

  Tak na marginesie, jedno mnie zastanawia: każdego weekendu policja zatrzymuje średnio ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców. Czyli ponad 50 tysięcy rocznie! Jak to jest, że nie widać tego na ulicach. Korki i tłok jak był, tak nadal pozostaje taki sam.

 • apoloniusz211

  Oceniono 4 razy 2

  112 to tel alarmowy a nie do zgłaszania wycieczek, nie wciskajcie bredni. Kontrolę autokaru zgłasza się na komendzie w wydziale ruchu panie "redaktorze".

 • nanorobot

  Oceniono 11 razy 1

  "Wówczas okazało się, że siedzący za „kółkiem” 51-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej jest nietrzeźwy. Badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w jego organizmie."

  Dobrze wiedzieć, że badanie zawartości alkoholu w organizmie pokazuje, czy jest się trzeźwym czy też nie ...

 • martinez027

  0

  Tymczasem w KAŻDYM kraju na zachód od PL po tym badaniu policjant by się uśmiechnął i życzył szerokiej drogi!....A u nas zjesz 2 jabłka i juz więzienie.....w UK w weekend 95% kierowców ma ponad te 0,5 promila,tam każdy jezdzi do pubów i na imprezy samochodami, 2 promile??Jedzie prosto i przepisowo to nikt takiego nie zatrzyma....

 • motyw4

  0

  Biała Podlaska to stan umysłu...

 • Paweł Muras

  Oceniono 1 raz -1

  Prawidłowo. Bezpieczeństwo zawsze powinno być na pierwszym miejscu

  BUSOMAT PL

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX