Ktoś regularnie okradał 28-latkę ze Stanina, więc zostawiła włączoną kamerę. I nagrała szwagra

28-latka z gminy Stanin (woj. lubelskie) zorientowała się, że ktoś regularnie kradnie rzeczy z jej mieszkania. Postanowiła więc zamontować ukrytą kamerę. Złodziejem okazał się jej szwagier.

Od kilku tygodni 28-latka z gminy Stanin podejrzewała, że ktoś okrada jej mieszkanie. Kobieta zauważała, że brakuje jej drobnych kwot, żywności oraz różnych domowych drobiazgów. Początkowo nie zwracała na to szczególnej uwagi, jednak po dokładnym przeliczeniu okazało się, że jej straty przekraczają 600 zł.

Była pewna, że za każdym razem, gdy wychodziła z mieszkania zamykała drzwi na klucz. 28-latka nim zdecydowała się na zgłoszenie swoich wątpliwości policjantom, wychodząc z domu pozostawiła w swym mieszkaniu aparat cyfrowy, w którym włączyła funkcję nagrywania.

Otwierał drzwi dopasowanym kluczem

Po powrocie sprawdziła zarejestrowany w aparacie obraz. Wówczas okazało się, że już 3 minuty po tym jak zamknęła drzwi na klucz i wyszła z mieszkania do pokoju wszedł jej szwagier. Kobieta natychmiast przekazała ustalenia policjantom ze Stoczka Łukowskiego.

Mundurowi zatrzymali 29-latka, który przyznał policjantom, że faktycznie kilkukrotnie dostał się do mieszkania szwagierki skąd kradł różne rzeczy. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna otwierał zamek w drzwiach mieszkania szwagierki dopasowanym kluczem. 29-latek już usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W Niemczech skradziono 20 ton Nutelli. Słodki łup jest wart ponad 300 tys. złotych