Siemianowice Śląskie: 8-latek kierował quadem na ulicy. Zderzył się z autobusem

Ośmiolatek poważnie ranny na skutek wypadku na quadzie w Siemianowicach Śląskich. Chłopiec sam prowadził pojazd, który zderzył się z autobusem.

- Według naszych ustaleń, tuż przed wypadkiem na jednym pasie jechały obok siebie dwa quady. W pewnym momencie jeden z pojazdów zjechał na lewy i pas i zderzył się z autobusem. Jedna osoba została poszkodowana i trafiła do szpitala - relacjonuje na portalu Dziennikzachodni.pl podkom. Tatiana Lukoszek z siemianowickiej policji.

Stan chłopca był na tyle poważny, że musiał zostać zoperowany. Na szczęście jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policja wyjaśni, jak to się stało, ze 8-latek sam kierował quadem.

Do kierowania lekkim czterokołowcem - quadem - uprawnia kategoria prawa jazdy AM. Mogą się o nie ubiegać osoby, które skończyły 14 lat lub rozpoczęły szkolenie nie wcześniej niż 3 miesiące przed osiągnięciem wymaganego wieku.

Czterokołowiec lekki - pojazd, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

Więcej o: