Miłowit Kuniński nie żyje. Profesor był prezesem Ośrodka Myśli Politycznej

Prof. Miłowit Kuniński nie żyje. Prezes Ośrodka Myśli Politycznej miał 72 lata. "Żegnamy wybitnego filozofa i wychowawcę kilku pokoleń filozofów polskich" - brzmi komunikat opublikowany na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zmarł prof. Miłowit Kuniński - historyk filozofii i filozof polityczny. Był prezesem krakowskiego konserwatywnego stowarzyszenia Ośrodek Myśli Politycznej. Prof. Kuniński miał 72 lata. Odszedł w sobotę w Krakowie.

Naukowiec był wieloletnim pracownikiem Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a w przeszłości także dyrektorem.

"W osobie Profesora Miłowita Kunińskiego żegnamy wybitnego filozofa i wychowawcę kilku pokoleń filozofów polskich" - napisali w komunikacie na stronie Uniwersytetu Jagiellońskiego przyjaciele, współpracownicy i studenci naukowca.

W swoich pracach i wykładach poruszał m.in. kwestie filozofii współczesnej. Był autorem takich publikacji jak m.in. "O cnotach, demokracji i liberalizmie rozumnym", "Osobowość w miejsce cnoty. O upadku etyki i polityki" i "Konserwatyści wobec kryzysu Unii Europejskiej oraz zmian społecznych i politycznych zachodzących w głównych krajach członkowskich UE i w USA".

Szaflarska, Pyrkosz, Vetulani, Wodecki. Odeszli w 2017 roku, ale zostają w naszej pamięci