Całonocna akcja antyterrorystów w Radwanicach. Mężczyzna wszedł na dach i groził bronią

W Radwanicach po całonocnej akcji policyjni antyterroryści zatrzymali mężczyznę, który wszedł na dach budynku i groził bronią. Mężczyzna - jak wskazują lokalne media - to właściciel firmy produkującej pistolety.

Mieszkańców Radwanic koło Wrocławia mocno dziwiło zachowanie Alfreda M., właściciela firmy produkującej m.in. pistolety - donosi "Gazeta Wrocławska". Mężczyzna miał w ostatnich dniach na przykład stawiać znicze w oknach budynku firmy (mieściło się w nim także jego mieszkanie), a na fasadzie pojawiać miały się napisy o treściach związanych z religią.

Policjanci pojawili się przed budynkiem w Radwanicach, zaalarmowani właśnie przez mieszkańców. Była sobota wieczór. Mężczyzna siedział na dachu budynku. - Z jego zachowania wynikało, że jest zdesperowany i chce sobie coś zrobić - opowiadał Polsat News asp. szt. Paweł Petrykowski, rzecznik KWP we Wrocławiu. Mężczyzna, przebywając na dachu, groził bronią. Służby zarządziły ewakuację.

Do Radwanic przyjechali negocjator i antyterroryści

Na miejscu pojawił się nawet policyjny negocjator, a rozmowy prowadzono przez kilka godzin, nie przyniosły jednak skutku. W tym czasie mężczyzna zszedł z dachu do mieszkania, gdzie się zabarykadował. Ponieważ funkcjonariusze dalej obawiali się, że może on stanowić zagrożenie lub coś sobie zrobić, po godz. 1.30 w niedzielę do mieszkania w Radwanicach wkroczyli funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji we Wrocławiu.

Antyterroryści we współpracy z funkcjonariuszami dolnośląskiej policji obezwładnili mężczyznę i zatrzymali go. Policja zamieściła też zdjęcia broni, którą miał przy sobie.

Tabliczka z Radwanic

Dziennikarz "Polsat News" zamieścił zdjęcie z tabliczką, jaka pojawiła się na wejściu na posesję w Radwanicach. Napisano na niej:

Osoby duchowne wszelkich wyznań religijnych. WSTĘP WZBRONIONY. Tutaj jest Polska.

Słowo "wzbroniony" zostało podkreślone i mocniej zapisane w miejscu, gdzie pojawia się fraza "broń", co jest widoczne na fotografii.

Więcej o:
Komentarze (26)
Radwanice. Antyterroryści zatrzymali mężczyznę z bronią
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 16

  Konieczna interwencja posłanki Sobeckiej i jej szturm modlitewny, oraz egzorcysta. Do czego to podobne żeby w katolickim kraju nie wpuszczać do domu duchownych. Żadnych duchownych..

 • jackanapes

  Oceniono 13 razy 9

  Na pokutę dostał od dobrodzieja trzy litanie loretańskie. Nie dał rady.

 • kluska11

  Oceniono 9 razy 5

  Chyba się na zombiesy szykował?

 • komuno

  Oceniono 14 razy 4

  Wygląda na kolejną prowokację, jak żółta torba, anarchiści z kartonem i fałszywe alarmy bombowe.

 • warszawa1967

  Oceniono 3 razy 3

  To fan KUPIS15.

 • komuno

  Oceniono 11 razy 3

  Dlaczego sobie chciał coś zrobić? Bez sensu. Nienawidził religii i palił świeczki?

 • yaspiman

  Oceniono 6 razy 2

  od każdej religii prędzej czy później są schizy.

 • Oceniono 1 raz 1

  Nie rozumiem, dlaczego w Polsce takich bandytów się zatrzymuje! Takich ludzi od razu należy "neutralizować" jednym strzałem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX