Pogoda na niedzielę. Fala gorąca ogarnie Polskę. Mogą wystąpić burze, są alerty [POGODA]

Pogoda w niedzielę 10 czerwca znów będzie słoneczna, ale w dużej części Polski mogą wystąpić burze. Można spodziewać się też upałów i ponad 30 stopni w wielu miejscach w kraju.

Niedziela 10 czerwca będzie pełna letniej aury, a cały dzień zapowiada się na słoneczny. Gdzieniegdzie mogą wystąpić chmury (m.in. w zachodniej części kraju).

Najchłodniej będzie na północnym-zachodzie (22 stopnie w Dziwnowie), nieco chłodniej będzie też na Śląsku (23 stopnie w Wałbrzychu, 26 we Wrocławiu czy 27 w Bolesławcu), natomiast w reszcie kraju temperatury będą sięgać ponad 30 stopni (31 w Warszawie lub Krakowie), po 30 stopni w Radomiu, Kielcach czy Gliwicach.

W reszcie kraju temperatury będą wahać się między 27-29 stopniami.

Pogoda na niedzielę 10 czerwca - możliwe burze z gradem

Pogoda zapowiada się na wymarzoną, jednak pojawiły się ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w zakresie burz z gradem, pojawić się mogą też przelotne deszcze.

Ostrzeżenia IMGW wydano dla prawie wszystkich województw (pominięto tylko lubuskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie) - dotyczą właśnie burz z gradem, które mogą pojawić się w niedzielę 10 czerwca.

Wyjątkiem jest województwo wielkopolskie, w którym przewiduje się ostrzeżenie II stopnia przed burzami z gradem.

W województwach wymienionych przez IMGW pojawić się mogą też przelotne deszcze (nie zawsze związane z burzami), głównie na zachodzie i południu kraju.

Więcej o: