Parada Równości przeszła ulicami Warszawy. Marsz wsparły placówki dyplomatyczne i korporacje

Ulicami Warszawy przeszła Parada Równości 2018. Tłum zaczął się gromadzić tuż po 12, a sam marsz ruszył po godz. 15 i trwał ok. trzech godzin. W paradzie udział wzięły liczne organizacje pozarządowe, politycy, korporację czy placówki dyplomatyczne. Obyło się bez incydentów.

Marsz wystartował po godzinie 15, ale w Miasteczku Równości pod Pałacem Kultury i Nauki już w południe gromadziły się tłumy. Na paradzie nierzadkim widokiem były rodziny z dziećmi, obecni byli także przedstawiciele wielu organizacji, m.in. Ogólnopolskiego Strajku Kobiet czy Obywateli RP.

Wsparcia środowiskom LGBT udzieliły również placówki dyplomatyczne - na marszu obecni był chociażby ambasador Stanów Zjednoczonych czy ambasadorka Finlandii.

W paradę włączyły się korporację, m.in. Google, który miał swoją platformę.

Uczestnicy ruszyli z ronda ONZ w kierunku Parku Świętokrzyskiego, po czym skręcili w ulicę Marszałkowską, a następnie w Aleje Jerozolimskie. Przy Dworcu Centralnym Parada skręciła w aleję Jana Pawła II, następnie w Aleję Solidarności i przy placu Bankowym wróciła znów na ulicę Marszałkowską, aby zakończyć marsz na wysokości stacji metra Centrum i Rotundy.

Jak powiedziała nam stołeczna policja tuż po godz. 18, w trakcie parady nie odnotowano żadnych poważniejszych incydentów. Wiktoria Beczek, dziennikarka portalu Gazeta.pl informowała jednak o dwóch skromnych, kilkuosobowych kontrmanifestacjach.

Więcej o:
Komentarze (250)
Parada Równości w Warszawie. "Wolność, równość i tolerancja"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 93 razy 45

  Pozytywni pokojowi ludzie... przeciwieństwo faszyzujących katolików którzy jak prawy i sprawiedliwy poseł katolik pieta ... zdradzał swoją żonę a kochance załatwiał robotę po znajomości... wykorzystał i porzucił... cała ta szatańska zmiana ma diabła za skórą.
  Mogę to oglądac , piękni Ludzie, o niebo lepiej niż starcze miesięcznice. nareszcie dobra zmiana.

 • yaspiman

  Oceniono 72 razy 36

  zdumiewające.
  faszyści spod znaku krzyża i pis są wrogami tych wszystkich wspaniałych ludzi, którzy wzięli udział w Paradzie.

 • krynolinka

  Oceniono 62 razy 28

  Najgorzej z tymi placówkami dyplomatycznymi, a dokładniej z ich poparciem dla marszu. Trzeba będzie wyrzucić na zbity pysk. Rządzą się jak u siebie. Hej Ziobry, Błaszczaki na koń, szable w dłoń !! Eksmitujemy drani...

 • transformator2014

  Oceniono 48 razy 22

  Widząc niektóre wypowiedzi stwierdzić można że to typowe podejście ograniczonej religijnością większości: zabronić drugiemu człowiekowi być szczęśliwym według własnego wyboru.
  Jeśli jeden dorosły mężczyzna chce mieć kontakt seksualny z drugim dorosłym mężczyzną i obaj na to się godzą - nikomu nic do tego!
  Osoby które zabraniają innym decydowania o swoich wyborach (mowa o homoseksualizmie a nie pedofilii) mają problemy ze samym sobą. Przeważnie osoby takie mogą być krypto gejami (nie akceptującymi własnych homoseksualnych impulsów) albo są ograniczeni przez religijne oprogramowanie.
  Każdy inteligentny człowiek wie, że taki homoseksualista nie zagraża niczym heteroseksualistom bo po prostu z takimi gej nie chce mieć kontaktów seksualnych. A taki heteroseksualista w dość dziwny sposób wyraża swoje oburzenie - po przecież w czym mu ten gej zagraża? Kobiety mu nie "odbije"... zero! konkurencji.
  Homoseksualiści byli, są i zawsze będą i nic to nie zmieni!
  I jeszcze jedno:
  A co jeśli Jezus był gejem? Nie miał żony, obracał się wśród facetów, miał jednego umiłowanego ucznia Jana który kład mu głowę na piersi...
  Należy pamiętać że kij ma dwa końce!!!

 • aeromonas

  Oceniono 36 razy 14

  Powiew świeżego powietrza. Cudownie było zobaczyć tylu normalnych, radosnych, kolorowych ludzi. Polska normalnieje. Przepędzimy ciemne moce.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 21 razy 11

  Ne moje ale ponadczasowe (fani pewnego zespołu już wiedzą czyje)

  "Idź człowieku idź, rozpowiedz
  Idźcie wszystkie stany
  Kolorowi, biali, czarni
  Idźcie zwłaszcza wy, ludkowie
  Przez na oścież otwarte bramy

  Dla wszystkich starczy miejsca
  Pod wielkim dachem nieba
  Rozejdźcie się po drogach
  Po łąkach, po rozłogach
  Po polach, błoniach i wygonach
  W blasku słońca, w cieniu chmur

  Rozejdźcie się po niżu
  Rozejdźcie się po wyżu
  Rozejdźcie się po płaskowyżu
  W blasku słońca, w cieniu chmur

  Dla wszystkich starczy miejsca
  Pod wielkim dachem nieba
  Na ziemi której ja i ty
  Nie zamienimy w bagno krwi"

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 34 razy 10

  Brawo Wolność i Równość!

 • alima.zgali451

  Oceniono 12 razy 8

  W porównaniu do ilości policjantów ochraniających miesięcznice to faktycznie garstka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX