Już nie granatowo-biały. Jest nowy Boeing 787-9 Dreamliner dla LOT-u. W nowych barwach

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, dwa najnowsze nabytki Polskich Linii Lotniczych LOT - Boeing 787-9 Dreamliner i Boeing 737 MAX 8 zostały pomalowane w biało-czerwone barwy. LOT pochwalił się zdjęciami pierwszej z maszyn, Dreamlinerem SP-LSC.

W zakładach Boeinga w Everett w USA zakończyło się specjalne, bo okolicznościowe malowanie trzeciego z zamówionych siedmiu nowych Boeingów 787-9 Dreamliner dla narodowego przewoźnika. Samolot ma malowanie nawiązujące do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przy przednich drzwiach ma namalowane kontury Polski, wypełnione kolorami białym i czerwonym. Ze środka tej części grafiki wychodzi powiewająca flaga, która jest poprowadzona po bokach do samego ogona maszyny. W tylnej części kadłuba na czerwonym tle umieszczono napis "Dumni z niepodległości Polski" w językach - polskim i angielskim. Samolot ma też zachowane oryginalne, granatowe malowanie statecznika pionowego oraz loga LOT-u.

Maszyna ma pod koniec czerwca dołączyć do naszej floty.

Drugim samolotem, który zostanie także malowaniem upamiętni 100-lecie niepodległości, będzie nowy Boeing 737- MAX, który do Polski trafi także w czerwcu.

W sumie Polskie Linie Lotnicze LOT powiększą swoją flotę o sześć samolotów typu Boeing 737 - MAX. Spółka poinformowała, że nowe zamówienie będzie zrealizowane do końca przyszłego roku.

W tej chwili LOT dysponuje dwoma samolotami tego typu. Cztery kolejne w ramach pierwszego zamówienia, zostaną dostarczone do maja 2019 roku. Narodowy przewoźnik, który systematycznie rozwija siatkę połączeń, zamówił kolejnych sześć maszyn.

Nowy MAX będzie miał na pokładzie 186 foteli produkowanych w Polsce.Producenta siedzeń zmieniono po tym, jak okazało się, że fotele w pierwszych dwóch maszynach, dostarczonych w ubiegłym roku, psują się.

Z tyłu foteli znają się gniazdka elektryczne i wejścia USB. Wnętrze kabiny pasażerskiej zostało zbudowane w formule Boeing Sky Interior opartej o rozwiązania zastosowane w Dreamlinerach. W kabinie znajdą się m.in. nowe, ergonomiczne schowki oraz lampy LED umożliwiające zmianę natężenia i barwy światła. Zasięg nowych maszyn, to prawie sześć tysięcy kilometrów.

Samoloty będą obsługiwały połączenia średniego i krótkiego zasięgu, między innymi do Londynu, Astany, Wiednia, Amsterdamu, Paryża, Frankfurtu, Brukseli, Dusseldorfu, Barcelony, Moskwy, Tbilisi i Kijowa.

LOT ma dziś we flocie 54 samoloty. W połowie czerwca zaplanowana jest dostawa trzeciego z sześciu zamówionych Embraerów 195.

Więcej o:
Komentarze (200)
Nowy Boeing 787-9 Dreamliner dla LOT-u. W barwach narodowych
Zaloguj się
 • oczy_argusa

  Oceniono 38 razy 20

  Krystyna, za przeproszeniem, Pawłowicz, to projektowała? Czy Antoni Dyletant (dwojga imion) Macierewicz?

 • acide94

  Oceniono 32 razy 16

  Domalujcie jeszcze Jezusa ze Świebodzina i sylwetkę Tupolewa, żeby świat wiedział że jesteśmy bohaterami.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 31 razy 15

  i to jest jedyne z czego możemy być dumni? samoloty pomalowane na biało-czerwono?
  wolałbym żebyśmy byli dumni z tego że Polska jest krajem praworządności, krajem nowoczesnym, krajem nowych technologii i innowacji, gdzie mniejszości narodowe i seksualne maja możliwość istnienia, gdzie najsłabsi i niepełnosprawni nie są spychani na margines i wegetują za 100 Euro na miesiąc, gdzie prawo i konstytucja są najwyższymi wartościami a nie jakieś urojenia dziadka z Żoliborza... itd itp

 • wmr2000

  Oceniono 28 razy 14

  A gdzie Wyklęci?

 • occam

  Oceniono 30 razy 14

  Jeszcze kilka takich lat i będzie dependance, jak nas pisiaki wprowadzą do unii wschodnioputinowskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX