51-latek przeleciał nad terminalem im. Lecha Kaczyńskiego. Grożą mu surowe konsekwencje

51-latkowi z Lubelszczyzny grozi do 5 lat więzienia za naruszenie przestrzeni powietrznej terminala LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. Mężczyzna latał paralotnią nad terminalem.

Nad terminalem LNG im. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu przestrzeń powietrzna jest zamknięta od listopada 2017 roku i obejmuje m.in. drony, szybowce, niewielkie samoloty czy paralotnie. Podyktowane jest to bezpieczeństwem publicznym.

Takiej wiedzy nie miał 51-letni mieszkaniec województwa lubelskiego, który wykonał lot nad terminalem, mimo wspomnianego zakazu. Mężczyzna został ujęty przez ochronę terminala, a na miejscu pojawiła się policja, która dokonała zatrzymania 51-latka i przedstawiła mu zarzut w związku z przestępstwem z art. 212 Ustawy Prawo lotnicze (dotyczy naruszenia przepisów).

51-latek przyznał się do zarzutu, jak tłumaczył, nie wiedział, że przestrzeń powietrzna nad terminalem jest zamknięta. Za złamanie prawa lotniczego paralotniarzowi grozi do pięciu lat pozbawienia wolności.

- W ramach wszczętego postępowania przygotowawczego policjanci będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności tego zdarzenia, a następnie skierują akt oskarżenia do sądu - zapowiada policja.

Więcej o: