Niedziele handlowe 2018. 10 czerwca - jakie sklepy będą otwarte?

Dziś 10 czerwca - niedziela bez handlu. Pomimo zakazu możemy jednak kupować w niektórych sklepach wymienionych w ustawie ograniczającej handel.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W jakich sklepach zrobimy zakupy pomimo zakazu?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę weszła w życie w marcu tego roku. Od tamtej pory zdążyliśmy się przyzwyczaić, że nie każda niedziela nie jest niedzielą handlową, jednak dla tych, którzy chcą lub muszą robić zakupy w niedzielę jest kilka alternatyw.

Niedziele handlowe czerwiec 2018 [KALENDARZ]

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 10 czerwca sklepy będą zamknięte, choć nie wszystkieNiedziele handlowe czerwiec 2018. 10 czerwca sklepy będą zamknięte, choć nie wszystkie Fot. Marcin Olejniczak / AG

10 czerwca - niedziela handlowa dla stacji benzynowych i kawiarni

Wspomniana ustawa wyszczególnia 32 wyjątki od powszechnie przyjętego zakazu handlu w niedzielę. Niedziele bez handlu nie obowiązują takich sklepów jak apteki, piekarnie, punkty pocztowe czy stacje benzynowe. To właśnie do tych ostatnich często wybierają się ci, którym nagle zabrakło mleka do kawy lub papieru toaletowego.

10 czerwca Lidl, Tesco, Biedronka czy Carrefour będą zamknięte, ale jako punkty pocztowe traktowane są także Żabki - będą otwarte jak w niedzielę handlową.

Niedziele handlowe 2018. Sprawdź kalendarz wolnych niedziel na cały rok

Niedziele handlowe 2018. W dniu dzisiejszym możemy zrobić zakupy w aptekach, na stacjach benzynowych i w punktach pocztowychNiedziele handlowe 2018. W dniu dzisiejszym możemy zrobić zakupy w aptekach, na stacjach benzynowych i w punktach pocztowych Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe czerwiec 2018. Turystom nie zabraknie miejsc do kupowania

Wolne niedziele nie dotyczą także tych, którzy pracują w branży związanej z turystyką i gastronomią. Pomimo zakazu możemy iść do restauracji, cukierni, lodziarni czy kawiarni. Niedziele bez handlu nie dotyczą także sklepów z pamiątkami, hoteli, ale także kin, muzeów, teatrów, oper i innych instytucji kultury. Zakupy mogą zrobić także osoby odwiedzające dworce i lotniska – sklepy w tego typu miejscach mogą być otwarte w każdą niedzielę miesiąca.

Wolne niedziele? Nie dla wszystkich! Żabki to teraz punkty pocztowe, które handlują we wszystkie niedziele. Inne sklepy pójdą ich śladem?

Więcej o:
Komentarze (38)
Niedziele handlowe 2018. 10 czerwca - jakie sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • nietyp

  Oceniono 11 razy 5

  A kiedy doczekamy się niedziel bez religijnego terroru??? Bez wydzierania "dobrowolnych datków" od wiernych, które zostaną przeżarte i przepite przez pazerny kler...

 • stachkaz47

  Oceniono 17 razy 5

  Mimo ZAKAZU RYDZYK handluje ZBAWIENIEM dusz.
  Różańcami też bo dostał ich 200 000 po 0,36 gr za szt.
  Ciekawe po ile bierze za szt.

 • plastikpiokio

  Oceniono 7 razy 3

  dzisiaj to ja mam ich wszystkich w dupie tych otwartych i tych zamkniętych ----bez żadnej propagandy i reklamy kupi e sobie jutro a może we wtorek ?????

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 6 razy 2

  Ostatnio kilka razy jeździłam po UZ z powodu publikowania przez niego w kółko tego samego, tak jakby wszyscy czytelnicy GW byli idiotami. Ale może tak trzeba, może lemingom trudno pojąć zasady zamykania/otwierania sklepów w niedzielę?
  Teraz jednak chciałabym się ująć za biednym(biedną?) UZ i zgłosić jej przypadek do PIP-y. No bo pierwszą alarmującą wiadomość dotyczącą sklepów publikuje 9 czerwca o godz. 7:23 ([wycięta niedozolona treść]/7,114883,23503277,niedziele-handlowe-2018-10-czerwca-czy-jutro-sa-otwarte-sklepy.html), drugą tego samego dnia o 16:44 ([wycięta niedozwolona treść]/7,114883,23513543,niedziele-handlowe-2018-czy-10-czerwca-jest-niedziela-handlowa.html) i trzecią, dnia następnego, o godz. 7:25. Wynika z tego, że przepracował(a) co najmniej 24 godziny i dwie minuty, a to jest wbrew wszelkim przepisom Kodeksu Pracy.
  A może stażystów Kodeks Pracy nie dotyczy?

 • stefan99999

  Oceniono 6 razy 2

  Nie "jakie" sklepy, tylko "które" sklepy.

  W odpowiedzi na "jakie", można powiedzieć: ładne, kolorowe, przytulne albo brudne.

 • czechy11

  Oceniono 12 razy 2

  Kościelny handel trwa w najlepsze. Przy okazji tez trwa z ambon PiSiwski marketing. Czyż to nie powinno byczakazane?

 • hunkyyankee

  Oceniono 1 raz 1

  A kiedy będą niedziele bez religijnego terroru polskiego kościoła katolickiego

 • nitro2012

  Oceniono 3 razy 1

  mnie to nie dotyczy, kupuje w Czechach, na Słowacji lub w sklepach przy granicy z Niemcami... pozdro

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX