Parada Równości 2018. List od 52 ambasadorów z poparciem

Parada Równości 2018 odbędzie się w Warszawie już w sobotę. Pochód ruszy o godz. 15 . To jedno z kilku dużych wydarzeń organizowanych w weekend w stolicy.

Parada Równości zyskała w tym roku poparcie aż 52 ambasadorów i przedstawicieli instytucji międzynarodowych w naszym kraju. Z okazji tego wydarzenia podpisali oni list otwarty.

Parada Równości. Dla tolerancji i akceptacji

List z okazji Parady Równości ma pokazać poparcie dla starań lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interseksualnych w walce o równość. W treści listu znalazło się przypomnienie o tym, że prawa człowieka są uniwersalne. Sygnatariusze zachęcają do kooperacji, niedyskryminacji, tolerancji i akceptacji. Ponadto wyrażają swoje uznanie dla tych, którzy walczą o przestrzeganie praw osób LGBTI i dla wszystkich zapobiegających dyskryminacji, szczególnie tej na tle płci czy orientacji seksualnej. List został złożony do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przez Ambasadę Irlandii, Ambasadę Austrii i Ambasadę Wielkiej Brytanii. W sobotę odczyta go ambasador Irlandii, Gerard Keown.

Parada Równości 2018. Trasa i planowane wydarzenia >>>

Utrudniony ruch w Warszawie

Parada Równości to niejedyne duże wydarzenie, które odbędzie się w ten weekend w Warszawie. Sama Parada Równości spowoduje utrudnienia ruchu w Warszawie w tym zmianę tras autobusowych i tramwajowych. W niedzielę planowana jest impreza triathlonowa Enea IRONMAN 5150. Od 8.30 do 13 wyłączone z ruchu zostaną niektóre ulice w Warszawie. W sobotę i niedzielę odbędzie się ponadto impreza „Witaj Lato w Bielanach”, podczas której organizowana będzie Wielka Parada Mieszkańców. W południe w sobotę odbędzie się parada rowerowa, a w weekendową noc przez niektóre dzielnice Warszawy przejadą uczestnicy NightSkating Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (12)
Parada Równości. Ambasadorzy wysłali list do KPRM
Zaloguj się
 • Paul S

  Oceniono 4 razy 4

  Cudzego nie pragnę, swego nie dam ruszyć – zwłaszcza jeśli chodzi o zawartość męskich gaci. Popieram prawa wszystkich do własnej orientacji seksualnej, bo wyobrażam sobie, że gej w łóżku z kobietą czułby się tak, jak ja z nim. Teoretycznie, bo nie mam zamiaru próbować.
  A jeśli Bóg nie lubi LGBT, to niech ich nie robi. Odpowiedzialność rośnie proporcjonalnie do mocy, istota wszechmocna zwalająca winę na człowieka tylko się ośmiesza.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Nikomu rozsadnemu nie moze przeszkadzac ich istnienie czy pochody, natura jest winna ich istnieniu a z nia (wg katolikow "bogiem") nie ma sensu dyskutowac, dla dobra wspolnego nalezy dazyc do pokojowego wspolistnienia co jednak nie odpowiada neonazistom i niestety srodowiskom religijnym jakie nie tylko slowem powinny calkowicie popierac slabych ucisnionych.

 • loneman

  Oceniono 1 raz 1

  Nikomu rozsadnemu nie moze przeszkadzac ich istnienie czy pochody, natura jest winna ich istnieniu a z nia (wg katolikow "bogiem") nie ma sensu dyskutowac, dla dobra wspolnego nalezy dazyc do pokojowego wspolistnienia co jednak nie odpowiada neonazistom i niestety srodowiskom religijnym jakie nie tylko slowem powinny calkowicie popierac slabych ucisnionych.

 • jrb11

  0

  Po prostu uzywwja "mutantow" do odwrocenia uwagi od wprowadzonego kolonializmu- dyktatu ekcepcjonalistow i biurokrstow brukseli. To rozbija spoleczenstwo i wprowadza je w konflikt. Mutanci powinni to zrozumiec i i trxymac swoje sprawy dla siebie a nie narzucac innym. Do szafy mutanci.

 • rubi-sabadell

  Oceniono 1 raz -1

  Ambasadorzy podpisują, a kto przygotowuje taki list? Bardzo ciekawi mmie logistyka takiego przedsięwzięcia...

 • bratjolki

  Oceniono 5 razy -3

  Parówa Gowności popedałuje w stronę Tunelu Bródnowskiego
  od-Bytomską a następnie ulicą Błotną i Brązowych Szeregów.
  Na rondzie Unii Euro-Gejskiej w lewo do Żwirka i Muchomorka by zakończyć w Łazienkach

 • smiki48

  Oceniono 5 razy -3

  państwa, które reprezentuja ci ambasadorowie to najzwyklejsi tchórze. Protestują tam, gdzie wiedzą, że nic im się nie stanie. Ale niech taki sam list napiszą ich koledzy ambasadorowie np. w Arabii Saudyjskiej albo w Iranie. Nie zrobią tego, bo wiedzą, że wówczas mogliby stracić nawet życie.

 • masz01

  Oceniono 3 razy -3

  "Demokracja, to bardzo zły ustrój ale nikt nie wymyślił nic lepszego"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX