Zakopianka: wypadek autobusu w miejscowości Tenczyn. Rannych kilkadziesiąt osób, w tym dzieci

Wypadek autobusu na zakopiance na wysokości miejscowości Tenczyn. Poszkodowanych zostało ok. czterdziestu osób, w tym dzieci.

Do wypadku doszło przed godz. 11 na zakopiance, na wysokości miejscowości Tenczyn. Autobus, który jechał z Zakopanego, zderzył się z ciężarówką, jadącą z naprzeciwka.

Cztery osoby, w tym trzy osoby dorosłe, są ciężko ranne. - 16 osób zostało zakwalifikowanych jako osoby ranne ze złamaniami, potłuczeniami. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałych 28 osób nie wymaga hospitalizacji, nie są poszkodowane w ogóle lub mają niewielkie otarcia  - mówił w TVP Info st. sierż. Dawid Wietrzyk z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach.

Na miejscu są śmigłowce LPR (Lotnicze Pogotowie Ratunkowe). - Dwie osoby były uwalnianie z samochodu osobowego i ciężarowego - relacjonuje starszy kapitan Sebastian Woźniak z małopolskiej straży pożarnej.

- Ranne osoby zostały zabrane do szpitali w Myślenicach, Nowym Targu, a pogotowie lotnicze zabrało jedną osobę do krakowskiego szpitala - mówił ok. godz. 12.00 w rozmowie z Gazeta.pl mł. insp. Sebastian Gleń z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policja ustala przyczyny zdarzenia.

Wypadek na zakopiance - objazd w okolicy Tenczyna

Droga przez najbliższych godzin będzie zablokowana. Policja organizuje objazdy przez miejscowości Lubień, Mszanę Dolną, Rabkę Zdrój.

Pomyśl, zanim wyprzedzisz lub wyminiesz inne auto. Życie człowieka jest cenniejsze niż twój pośpiech

Więcej o: