Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy weekendowe zakupy musimy zrobić już dzisiaj?

17 czerwca to dzień wolny od handlu. Na niedzielę handlową będziemy musieli poczekać do następnego tygodnia.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 17 czerwca niedziela bez handlu

Niedziela 17 czerwca 2018 r. nie będzie tzw. niedzielą handlową. Większe zakupy warto więc zrobić w sobotę 16 czerwca.

Jak otwarte będą sklepy w weekend 16-17 czerwca? Auchan, Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour >>>

Jak określa ustawa o zakazie handlu w niedzielę, w 2018 roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe i będą to prawie zawsze pierwsza oraz ostatnia niedziela miesiąca. Pozostałe dwie lub trzy niedziele (w zależności od długości miesiąca), wypadające „w środku” miesiąca to dni, w których handel jest ustawowo zabroniony.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W które niedziele sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W najbliższą niedzielę zakupów nie będzieNiedziele handlowe czerwiec 2018. W najbliższą niedzielę zakupów nie będzie Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta

Niedziele handlowe 2018. Jakie sklepy będą otwarte 17 czerwca?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje 32 wyjątki od powszechnie przyjętej reguły ograniczającej sprzedaż w ostatni dzień tygodnia. Gdzie 17 czerwca zrobimy zakupy?

Wśród najważniejszych wyjątków od zakazu handlu w niedziele należy wymienić apteki i punkty apteczne, stacje benzynowe, piekarnie, placówki pocztowe, kwiaciarnie, kioski i punkty sprzedające prasę, punkty sprzedające kupony gier losowych (czyli m.in. punkty Lotto), hotele, sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami, kina, kawiarnie i restauracje.

Niektórzy z przedsiębiorców biorą pod uwagę tę listę i dzięki temu mogą sprzedawać cały rok, nie tylko w niedziele handlowe lecz także w tzw. niedziele wolne od handlu. Przykładem jest Żabka – sieć popularnych sklepów wielobranżowych, które od tego roku są także placówkami pocztowymi. O tym, czy poszczególne Żabki będą otwarte 17 czerwca i w jakich godzinach, zdecydują ich właściciele.

Niedziele handlowe 2018. Niektórzy przedsiębiorcy znaleźli sposób, aby ominąć przepisyNiedziele handlowe 2018. Niektórzy przedsiębiorcy znaleźli sposób, aby ominąć przepisy Fot. Kornelia Głowacka-Wolf/ Agencja GazetaWięcej o:
Komentarze (13)
Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy zakupy na weekend trzeba zrobić dzisiaj?
Zaloguj się
 • saviour

  Oceniono 8 razy 4

  już spływają płacze i kwękania pisowczyków, którzy w sobotę nie mają nic lepszego do roboty niż masakrowanie michnikowszczyzny w ich mateczniku, gazeta.pl, cyklicznie krytykując cykliczny artykulik informujący o handlu w najbliższą niedzielę...
  Te szyderstwa! Ten sarkazm!
  Łolaboga! Przekonaliście mnie! Od dzisiaj głosuję juz tylko na PiSS. Wygraliście. Pełne nawrócenie.
  Szkoda, że nie mam pod ręką żony do bicia i zdradzania jej, a jedynie pobliski kościółek, do którego grzecznie pójdę jutro zgodnie z prikazem partii. Nawet stanę w przedsionku ze spuszczoną głową, żeby nie musieć nikomu podawać ręki, jak przystało na prawdziwego Janusza+.

 • swiroslaw_zbawiciel

  Oceniono 14 razy -4

  UZ w akcji. Całymi dniami i nocami studiuje kalendarz, żeby od czwartku raczyć nas swoimi przemyśleniami, czy w najbliżą niedzielę można będzie zrobić zakupy. :D

 • dante_waw

  Oceniono 13 razy -7

  GW w swoim zywiole... a slupki poparcia dla tych "szkodnikow co zakazali handlu w niedziele" nie chca drgnac :)

 • kosmaty.ponczek

  Oceniono 12 razy -8

  Wy na tej Czerskiej to jestescie w mozg jebnieci

 • art999

  Oceniono 10 razy -8

  Ten gimbus, który pisze te komentarze i półmózg, który mu to puszcza powinni jak najszybciej zmienić pracę.
  To nie jest nawet dziennikarstwo, to wytwór półinteligentów, którym się wydaje, że myślą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX