Niedziele handlowe czerwiec 2018. Czy weekendowe zakupy musimy zrobić już dzisiaj?

17 czerwca to dzień wolny od handlu. Na niedzielę handlową będziemy musieli poczekać do następnego tygodnia.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. 17 czerwca niedziela bez handlu

Niedziela 17 czerwca 2018 r. nie będzie tzw. niedzielą handlową. Większe zakupy warto więc zrobić w sobotę 16 czerwca.

Jak otwarte będą sklepy w weekend 16-17 czerwca? Auchan, Biedronka, Lidl, Tesco, Carrefour >>>

Jak określa ustawa o zakazie handlu w niedzielę, w 2018 roku w każdym miesiącu będą dwie niedziele handlowe i będą to prawie zawsze pierwsza oraz ostatnia niedziela miesiąca. Pozostałe dwie lub trzy niedziele (w zależności od długości miesiąca), wypadające „w środku” miesiąca to dni, w których handel jest ustawowo zabroniony.

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W które niedziele sklepy będą zamknięte? [KALENDARZ]

Niedziele handlowe czerwiec 2018. W najbliższą niedzielę zakupów nie będzieNiedziele handlowe czerwiec 2018. W najbliższą niedzielę zakupów nie będzie Fot. Adam Stępień / Agencja Wyborcza.pl

Niedziele handlowe 2018. Jakie sklepy będą otwarte 17 czerwca?

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę przewiduje 32 wyjątki od powszechnie przyjętej reguły ograniczającej sprzedaż w ostatni dzień tygodnia. Gdzie 17 czerwca zrobimy zakupy?

Wśród najważniejszych wyjątków od zakazu handlu w niedziele należy wymienić apteki i punkty apteczne, stacje benzynowe, piekarnie, placówki pocztowe, kwiaciarnie, kioski i punkty sprzedające prasę, punkty sprzedające kupony gier losowych (czyli m.in. punkty Lotto), hotele, sklepy z pamiątkami, sklepy z dewocjonaliami, kina, kawiarnie i restauracje.

Niektórzy z przedsiębiorców biorą pod uwagę tę listę i dzięki temu mogą sprzedawać cały rok, nie tylko w niedziele handlowe lecz także w tzw. niedziele wolne od handlu. Przykładem jest Żabka – sieć popularnych sklepów wielobranżowych, które od tego roku są także placówkami pocztowymi. O tym, czy poszczególne Żabki będą otwarte 17 czerwca i w jakich godzinach, zdecydują ich właściciele.

Niedziele handlowe 2018. Niektórzy przedsiębiorcy znaleźli sposób, aby ominąć przepisyNiedziele handlowe 2018. Niektórzy przedsiębiorcy znaleźli sposób, aby ominąć przepisy Fot. Kornelia Głowacka-Wolf/ Agencja Wyborcza.plWięcej o: